Utkání

20. kolo - 1. Celostátní liga U17 2017/2018

TCM Strahov, 24. 4. 2018 | 13:15

AC Sparta Praha U17 2:0 (2:0) FK Teplice

Mladší dorost měl o víkendu volno, podobně jako devatenáctka kvůli odložení zápasu s Bohemians 1905. Sparťané byli aktivnější hlavně v první poločase, kdy se jim podařilo dvakrát skórovat. O branky se postarali Sláma s Hapalem. Nakonec sedmnáctka porazila Teplice 2:0.

První půle patřila domácím, kteří si s ubíhajícími minutami tvořili čím dál větší převahu. Připravili si množství brankových příležitostí, ale s malým procentem úspěšnosti ve finální fázi. V 18. minutě připravil Bláha skvělou pozici Slámovi a ten se nemýlil. Bláha měl podíl i na druhé brance z 37. minutě, kdy asistoval Hapalovi.

Svěřencům Petra Janouška se ve druhé půli nepodařilo navázat na hru z první části. Do hry se vmísily nepřesnosti a chyby v kombinaci, ale i tak si vytvořili několik šancí. Teplice však byly vstřelení gólu blíže, ale neproměnili žádnou příležitost.

„Utkání jsme zvládli vítězně, ale s pokorou a vědomím, že máme co zlepšovat!“, pronesl trenér Petr Janoušek po zápase.