Utkání

19. kolo - 1. Celostátní liga U17 2017/2018

Kovona, 17. 4. 2018 | 15:00

MFK Karviná 0:4 (0:1) AC Sparta Praha U17

Sparťanský dorost do 17 let navázal na starší dorostence a během úterního odpoledne zvítězili na hřišti Karviné. Zatímco starší dorostenci vyhráli těsně 2:1, svěřenci trenéra Petra Janouška nastříleli svému soupeři čtyři góly.

Spartu poslal do vedení již v osmé minutě Ondřej Hapal, který se nakonec stal jediným střelcem úvodního poločasu. "V úvodu jsme dokázali eliminovat houževnatost a důraz domácích. Postupem času jsme začali hru kontrolovat a vytvářeli si i šance," řekl po utkání trenér Petr Janoušek. Úvodnímu gólu předcházela kolmice Vokřínka do pokutového území, kde si míč zasekl Hapal a následně střelou k tyči skóroval.

Po změně stran sparťané přidali další tři góly. Nejprve se z pokutového kopu nařízeného na Bláhu prosadil Adam Gabriel. Třetí a čtvrtou branku zápasu vstřelil Vít Kolář. Nejprve se prosadil hlavou po centru Slámy z pravé strany, druhý gól vstřelil střelou z hranice pokutového území po narážečce s Gabrielem.

"Herně jsme dokázali potvrdit první poločas z minulého utkání a byli jsme více nebezpeční v útočné fázi," uvedl trenér Janoušek.