10. kolo - 1. Celostátní liga U17 2017/2018

Tréninkové centrum mládeže Strahov, 6. 12. 2017 | 13:15

AC Sparta Praha U17 5:0 (3:0) FC Zbrojovka Brno

Očima asistenta trenéra Martina Bubeníka:

"V posledním zápase podzimu jsme se potřebovali zvednout a napravit zaváhání z posledních dvou utkání.

Po opatrném úvodu se nejprve dostal v páté minutě do šance Bláha, ale svůj únik zakončil jen do brankáře. O minutu později se už podařilo otevřít skóre Kozákovi, který si v pokutovém území poradil se dvěma obránci a křižnou střelou se nemýlil.

Po gólu jsme dominovali, ale byli jsme ukvapení při řešení situací v poslední třetině hřiště, proto se skóre dlouho nezvyšovalo. Až ve 24. minutě Pudhorocký našel kolmicí Bláhu a ten svou druhou šanci proměnil.  Na 3:0 zvýšil hned po minutě Kozák po přihrávce Hapala, ten měl ve třicáté minutě také střelu, se kterou si ale poradil brněnský brankář.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku, paradoxně ale mohlo Brno ve 49. minutě snížit z ojedinělého brejku po straně hřiště, se střelou si ale skvěle poradil Benada. Dalších gólů jsme se dočkali až v 74. a 76. minutě, kdy nejprve zakončoval do prázdné branky Kozák po hezké kombinaci se Sejkem, a později se přesně trefil hlavičkou po rohovém kopu Gelashvili."