Ženy - I. liga

9. kolo - Ženy - I. liga 2017/2018

TCM Strahov, 15. 10. 2017 | 15:30

AC Sparta Praha 4:0 (4:0) Lokomotiva Brno - Horní Heršpice

V devátém ligovém kole si sparťanky na Strahově před zraky osmdesáti diváků poradily s nováčkem soutěže Lokomotivou Brno Horní Heršpice 4:0. Všechny branky padly už v prvním poločase.

Do sestav obou týmů zasáhl probíhající repre sraz WU19. Spartě chyběla útočnice Stašková se stoperkou Kavalovou, Heršpice se musely obejít bez letos třígólové útočnice Vojtkové. Sparťanky velmi dobře zachytily začátek utkání. V páté minutě rychlá Ringelová z pravé strany zatáhla míč do vápna, kde ho hostující obrana nedokázala bezpečně odvrátit a tak Bužková otevřela skóre - 1:0. Byl to její první ligový gól v sezóně.

Za další čtyři minuty se ve vápně dostala k míči Mocová a svou tvrdou ranou propálila Bednaříkovou, bývalá reprezentační brankářka si na míč sice sáhla, ale nebylo jí to nic platné - 2:0. Po půlhodině hry měla ve vápně pro změnu dostatek prostoru Kolander, která také mířila přesně - 3:0.

Chvíli před koncem poločasu vyslala stoperka Odehnalová dlouhý nákop dopředu. Hostující Svobodová si s ním nedokázala poradit, odvrátila nepřesvědčivě pouze k nohám Ringelové, která střílela přesně k vzdálenější tyči - 4:0.

Deset minut po přestávce zahrozili hosté, Chlápková pálila mimo. Zajímavě střílela i Kolander, bohužel však nepřesně. A bombu střídající Nepokojové na přední tyč Bednaříková vyrazila.

Do hry se ve druhé půli dostala i Pižlová, zahrála si na kraji obrany. A vůbec první minuty v sezóně posbírala Moťovská. Žádna branka už ve druhém poločase nepadla, takže zůstal platný stav 4:0.

Nyní má liga žen reprezentační přestávku. Česká reprezentace se v kvalifikaci na MS 2019 utká se Slovinskem a Islandem. Sraz má i zmíněný český národní tým do 19 let, toho čekají zápasy s Běloruskem, Bulharskem a Švédskem v kvalifikaci na ME 2018. Další zápas Spartu čeká 29. října venku s Plzní.

AC Sparta Praha - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 4:0 (4:0)

Branky: 5. Bužková. 9. Mocová, 29. Kolander. 45. Ringelová
Diváci: 80

Sparta: Dorsey - Dlasková, Odehnalová, Raben (82. Moťovská), Kladrubská (73. Pižlová) - Ringelová, Bertholdová, Stárová, Bužková (46. Nepokojová) - Kolander - Mocová (58. Halinen)
Lokomotiva Brno: Bednaříková - Kukučová, Ducháčková, Ganiecová (72. Maver), Haklová (63. Soquessa), Chlápková, Botková, Holcmannová, Svobodová, Krištofová, Ondřejková