AC Sparta Praha

Zraněné hráčky pracují na uzdravení

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

12. 12. 2015 | 11:27zpět na seznam novinek

Podzimní část sezóny byla poznamenána několika zraněními, která musela být ve všech případech řešena operačně a tak přinášime pozitivní zprávy, protože všechny zraněné hráčky začínají pracovat na úplném uzdravení.

Nejdéle zraněnou hráčkou je Adéla Pivoňková, která absolvovala tři měsíce trvající poslední fázi rehabilitace a dle posledních lékařských zpráv může od ledna nastoupit do plné zátěže.

Michaela Čulová po návratu z Rakouska musela řešit neuspokojivou situaci s kolenem (křížový vaz) a kotníkem. V současné době pracuje na nárůstu svalové hmoty a pravidelně dochází k Dr. Čechalovi na vyživovací injekce do kotníku. Výhled pro zapojení do přípravy s týmem sahá do února.

Karolína Křivská utrpěla zranění v utkání proti Slovácku na konci října. Před 10-ti dny podstoupila operaci křížového vazu a nyní se již pomalu chystá na zahájení rehabilitace na Letné u paní Vrbické.

Tereza Krejčiříková si zranění přivodila na tréninku, ve čtvrtek proběhla hladce operace křížového vazu a jakmile bude svolení ošetřujícího lékaře, připojí se k rehabilitaci na Letné.

Alžběta Blažková se nyní připravuje na operaci křížového vazu, její rekonvalescence s ohledem na komplikace ihned po zranění, bude trvat až do podzimu příštího roku, jak odhadují lékaři. Bětka i přesto dochází na tréninky a posiluje svaly tak, aby po operaci mohla úspěšně zahájit rehabilitace.

Michaela Jablončíková hráčka, která přišla do A týmu z juniorky vloni. Bohužel byla zraněná, absolvovala operaci pro změnu křížového vazu, nyní je již v pořádku a od ledna naskočí do plné zátěže.

Lucie Martínková je zraněná od září, kdy si poranila pravé rameno v utkání v Pardubicích. Na konci listopadu jí lékaři vyoperovali zpevňující části a dle sdělení lékařů by mohla Lucka naskočit do zimní přípravy od začátku.

I s ohledem na situaci a množství zraněných hráček nastupuje od ledna do pozice asistenta s úkoly péče o kondici, rehabilitaci a mentální trénink hráček Jaroslava Deutschová, která tak doplní tzv. zdravotní divizi, ve které poskytují komplexní servis hráčkám masér Pavel Koubek, fyzioterapeutka Veronika Frodlová a lékař MUDr. Petr Čechal.

Všem hráčkám přejeme brzké uzdravení!

 • Zraněné hráčky, ženy, 12.12.2015

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři