AC Sparta Praha

Z Postupimi čtvrté místo

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

31. 1. 2018 | 0:40zpět na seznam novinek

Stejně jako loni, i letos se sparťanky představily na dvou halových turnajích v sousedním Německu. Nejprve si přivezly druhé místo z Bielefeldu, o uplynulém víkendu pak obsadily čtvrté místo v Postupimi u Berlína.

Na turnaji se sešlo osm celků z celé Evropy. Hrálo se na umělé trávě ve slušně zaplněné hale pro dva tisíce diváků. Hráčky Sparty svou skupinu v konkurenci fotbalistek z Maďarska, Polska a Portugalska dokázaly bez jediné porážky ovládnout. V semifinále poté narazily na pořádající Turbine Potsdam, které podlehly 0:3. A nedařilo se ani v závěrečném utkání o bronz. To zvládl lépe rakouský mistr St. Pölten.

Velký individuální úspěch zaznamenala Andrea Stašková, která byla vyhlášená nejlepší střelkyní a hráčkou celého turnaje. S týmem byly v Německu i dvě nové Američanky - Gabrielle Matulich a Christina Burkenroad.

S vítězem turnaje, 1. FFC Turbine Potsdam, se sparťanky utkají v sobotu 3. února od 17:00 v přípravném utkání na pražském Strahově.

Komentář trenéra Jana Janoty:
„Turnaj by se dal rozdělit na dvě části - dva hrací dny. První hrací den se nám dařilo dobře, neprohráli jsme ani jeden zápas. Asi se dá říct, že naše skupina byla o trochu slabší než druhá. A bohužel v druhém hracím dnu jsme v nejdůležitějším utkání, v semifinále, narazili na domácí Turbine Potsdam, těžkého soupeře. Ten zápas jsme prohráli. Myslím si, že v druhém hracím dni už jsme byli i dost unavení. V závěrečném boji o třetí místo jsme nedokázali porazit ani rakouský St. Pölten, tudíž jsme skončili na čtvrtém místě. Což se po prvním hracím dni může zdát jako neúspěch, ale když se s odstupem podíváme na oba absolvované německé turnaje, tak druhé a čtvrté místo v těchto takto solidně obsazených turnajích je dobré a myslím si, že jsme klub reprezentovali velmi dobře. Pozitivní je, že jsme mohli vyzkoušet velké množství hráček. Tudíž i nechat odpočinout ty, které absolvovaly jeden nebo druhý turnaj. Pozitivum je i to, že se nám žádné hráčky nezranily. A mohli jsme vidět v akci i jiné evropské týmy, ke kterým by naše snaha a práce měla směřovat. Hráčky měly možnost porovnat svoje kvality s právě těmito evropskými hráčkami a reprezentantkami svých zemí.“

Nominace: Dorsey, Pižlová - Khýrová, Strom, Dlasková, Raben, Matulich, Burkenroad, Vyštejnová, Nepokojová, Stašková, Mocová

Výsledky:

Sparta - Sporting Clube de Portugal 4:0 (Branky: Stašková 3, Khýrová)
Sparta - MTK Hungária 2:1 (Mocová, Stašková)
Sparta - Górnik Łęczna 1:1 (Dlasková)
Sparta - Sporting Clube de Portugal 5:0 (Khýrová 2, Nepokojová 2, Strom)
Sparta - MTK Hungária 5:0 (Stašková 3, Dlasková, Strom)
Sparta - Górnik Łęczna 2:2 (Burkenroad, Dlasková)

Semifinále: Sparta - Turbine Potsdam 0:3
O 3. místo: Sparta - St. Pölten 0:2

Konečné pořadí:

1. Turbine Potsdam (Německo)
2. Sporting Clube de Portugal (Portugalsko)
3. SKN St. Pölten (Rakousko)
4. AC Sparta Praha
5. Glasgow City FC (Skotsko)
6. Gintra Universitetas (Litva)
7. Górnik Łęczna (Polsko)
8. MTK Hungária (Maďarsko)

Pro více informací sledujte sparťanky na sociálních sítích: na Twitteru, FacebookuInstagramu.

 • turnaj postupim ženy
 • Stašková Mocová
 • Lizzy Raben Megan Dorsey
 • Gabrielle Matulich a Christina Burkenroad

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři