WU9: Mladší přípravka spojila síly proti TJ Spoje Praha

4. 6. 2018 | 13:35zpět na seznam novinek

Mladší přípravka AC Sparty Praha dívky spojila síly proti TJ Spoje Praha!

Nejmladší sparťanská děvčata tentokrát zavítala na hřiště pražského klubu TJ Spoje Praha. Výsledkově nejslabší soupeř pražské Sparty v tomto ročníku soutěžních mistrovských utkání však do utkání vstoupil s velikým nasazením a cílem jednoznačně „holky“ porazit. Agresivnější pojetí hry a osobních soubojů, malé sparťanky zpočátku zaskočilo a tak se soupeři podařilo prosadit se a vstoupit do vedení poměrně rychlou a překvapivou brankou.

Sparta se však po několika minutách a pokusech dostala do potřebného tempa a nasazení, kterým postupně přebírala otěže zápasu. Velmi zodpovědně pracovala na rozehrávce a postupném útoku, který se s vývojem dalších minut utkání zaslouženě obracel na jejich stranu prostřednictvím vypracovaných příležitostí a vstřelených branek. Holky klukům hezké odpoledne pěkně znepříjemnily, protože si zápas a jeho výsledek řídily podle svého. To se projevilo na zvýšeném důrazu soupeře, který byl někdy až za hranou pravidel a určitě mimo rámec sportovního chování.

Sparťanky utkání zvládly a dovedly jej do posledního hvizdu vítězně s celkovým výsledkem 14:5! Pouze díky neproměněným příležitostem a již zmiňovanému „důrazu“ soupeře nebyl výsledkový rozdíl ještě výraznější.

Hodnocení zápasu podle trenéra: „Sehrály jsme určitě velmi obtížné utkání. Soupeře jsme zcela jednoznačně převyšovaly technicky, herně i kombinačně. Možná přílišná přemotivanost kluků a přílišný důraz v osobních soubojích vedl k naší počáteční až neočekávaně veliké opatrnosti, kterou jsme soupeři daly příležitost prosadit se. S postupem dalších minut jsme však začaly hrát naší hru a díky kombinaci, kterou se snažíme rozvíjet, některým velmi hezkým individuálním výkonům, jsme převzali aktivitu a celkovou režii nad průběhem zápasu. Nebylo to „fotbalově“ tak pěkné utkání jako ta předcházející, ale zcela zaslouženě jsme v něm zvítězili! Ověřili jsme si, že pokud se snažíme v zápasech používat a uplatňovat herní prvky, kterým se věnujeme v tréninku, jsme schopni zvládnout i podobně obtížná utkání ve kterých hra neplyne tak jako tomu bývá u jiných soupeřů.“