AC Sparta Praha

WU18: Těsná prohra se Slováckem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

16. 4. 2018 | 12:52zpět na seznam novinek

V prvním kole mistrovské nadstavby 1. ligy dorostenek přijelo na Strahov družstvo, které skončilo po základní části na čtvrtém místě - 1.FC Slovácko. Poslední měření sil zvládly sparťanky, když před měsícem vyhrály 1:0. Pokud by dokázaly zvítězit i v tomto případě, mohly by slavit mistrovský titul.

Od prvních minut sparťanky soupeře zatlačily na jeho polovinu, ale už při prvním rohovém kopu v 7. minutě bohužel domácí obrana nestačila obsadit dvě hlavičkující hráčky Slovácka - 0:1. Po brance měly i nadále měli míč častěji na kopačkách hráčky Sparty, ale bez ohrožení branky s jednou výjimkou. Kolmou přihrávku Khýrové, využila Šubrtová na vyrovnávací branku - 1:1.  Po dvou nepřesných rozehrávkách brankářky se v jasných šancích ocitla Šubrtová a Marcinková, ale obě shodně nezakončily přesně.

Po přestávce Slovácko vyrovnalo hru a po šancích Machutkové a Khýrové sparťanky nedokázaly vstřelit vítěznou branku, ale i Slovácko se dostalo do dvou dobrých příležitostí. Až tedy přišel trest pět minut před koncem, kdy po několika chybách a otálení s dlouhou přihrávkou na nabízející se spoluhráčky se hosté dostali do brejku, který proměnili ve druhou a vítěznou trefu - 1:2. Závěrečný tlak se kvůli rozkouskované hře nedostavil, takže si sparťanské starší dorostenky připisují první prohru v nadstavbě a celkově druhou v sezóně.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 23. Šubrtová - 8. Krištofová, 75. Polášková
Diváci: 100
ŽK: 69. Dudová - 56. Krištofová, 58. Malatová, 72. Stařinská

Sparta: Pučová - Buryánová, Sonntagová, Dudová, Kotrčová, Dvořáková (41. Kodadová), Machutková, Khýrová, Šrámková, Marcinková (41. Paulenová), Šubrtová (83. Prokůpková)

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři