WU16: Vysoká porážka od Hájí Jižní Město

8. 5. 2018 | 21:19zpět na seznam novinek

V páteční předehrávce 16. kola soutěže přivítaly Sparťanky lídra tabulky, tým FC Háje Jižní Město. Háje vedou suverénně I. A třídu starších žáků o osm bodů před Běchovickými sršni. Vstřelili nejvíce gólů a můžou se pyšnit i nejlepší obranou. V sezóně ztratili jen třikrát – remizovali s Dolními Počernicemi a prohráli s druhými Sršni a Satalicemi, které Spartu čekají v dalším kole.

První zápas skončil 6:0, holky si spíše zaběhaly, zvlášť ve druhém poločase přišlo určité zlepšení. Tento zápas přinesl ještě horší výsledek a bohužel i výkon. Hostující celek byl fotbalově jinde, ne prokázal, proč už dávno nepatří do této soutěže.

Již ve druhé minutě přišel dlouhý nakop, Kubištová v bráně první pokus vyrazila po vyběhnutí z brány, ale na reparát útočníka neměla nárok – 0:1! Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, v páté minutě se k míči dostal Vrzal, prokličkoval Sparťanskou obranou a vstřelil krásný gól 0:2! Háje hrály svůj zápas a nebýt vynikající Kubištové, skóre by narůstalo co chvíli. I tak se v poločase zastavilo na 0:6.

Ve druhé půli přišlo určité zlepšení na straně Sparty, která lépe bránila a více běhala, dokonce se někdy osmělila k provedení útoku. Gól však žádný nepřišel, na rozdíl od prvního poločasu útoky nebyly tolik nebezpečné a obrana soupeře je vždy včas zastavila, aniž by musel zasahovat brankář. Naopak Háje se trefili ještě třikrát a konečné skóre se tak zastavilo na 0:9!

Zápas nemá moc smysl hodnotit, pro holky byl těžký pro jejich psychiku, Háje si naopak opět mohly posílit sebevědomí a dál kráčí za postupem ze soutěže. V dalším kole Spartu, jak již bylo napsáno, čekají Satalice, které Háje dokonce porazily. Hraje se v neděli od 16.00 v Satalicích a všichni jste srdečně zváni!

Hodnocení trenéra Petra Baláska: Velice kvalitní soupeř, který nás prověřil hlavně co se týče práce do defenzivy a ukázal nám, na čem je důležité pracovat. Paradoxně jsme v prvním poločase měli lepší šance na skórování, než ve druhém, ačkoliv naše hra nebyla optimální. Ve druhé půli jsme sice nebyli tolik nebezpeční dopředu a čelili jsme mnoha útokům soupeře, přesto jsme podali zlepšený výkon oproti první půli. Nutno vyzdvihnout výborný výkon gólmanky Kubištové, která zlikvidovala nespočet střel.

AC Sparta Praha 0:9 FC Háje Jižní Město

Sestava: Kubištová, Machová, Krebsová, Kadlecová, Viktorová, Pirklová, Johnová, Mrázková, Novotná, Dozorcová, Wertheimová
Střídání (hokejově): Veverková, Foroughi-Dehnawi, Procházková