WU16: Vyrovnané utkání se Satalicemi

16. 5. 2018 | 8:46zpět na seznam novinek

Sedmnácté kolo přineslo bitvu se Satalicemi, čtvrtým celkem žákovské A třídy. Týmem, který jako jeden ze dvou dokázal porazit dosavadního lídra – Háje. Sparta s Hájemi naopak utrpěla v minulém kole devítigólový debakl. Čekal ji tedy další těžký soupeř.

První zápas skončil remízou, kdy Satalice vyrovnávali až v samotném závěru utkání na 2:2 a dokonali tak obrat z 0:2 na 2:2. Csaplárova past sklapla, ač ne zcela.

Do zápasu holky nevstoupily dobře, domácí celkem s přehledem kontrolovali hru a dostávali se ke svým šancím. Ta první přišla po rohu, kdy se k hlavičce dostal útočník Satalic a jen těsně minul bránu. Další šance si domácí tým vypracovával především díky míčům za obranu, ovšem ne vždy si útočící hráči pohlídali ofsajdové postavení, případně dostávali přihrávku od spoluhráčů pozdě, tudíž akce se zastavila ještě před zakončením.

Ve 23. minutě však ofsajdová past nesklapla. Domácí útočník běžel na bránu pronásledován Kadlecovou, která na poslední chvíli stačila skluzem posunout balon a zastavit útočníka spolu s brankářkou Kubištovou, od které se míč odrazil nešťastně znovu k domácímu hráči, který se pokusil obě hráčky přelobovat. Jeho pokus však mířil vysoko nad. O dvě minuty později už se stav však měnil. Po velkém závaru a nedůrazu v malém vápně se nepodařilo odkopnout balon, míč se dostal ke kapitánovi Klaudisovi a nekompromisní střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0!

Těsně před koncem prvního poločasu se k větší příležitosti dostaly i Sparťanky. Ve vápně se k míči dostala Dozorcová a tvrdou ranou prověřila pozornost brankáře. Ten však střelu kryl a do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení domácích.

Druhý poločas nabídl zlepšení ve sparťanské hře. Holky začaly hrát dle pokynu trenérů více po zemi a vytvářet si územní převahu. Zároveň slušně bránily a domácí se již nedostávali do tolika šancí. Přesto to byli oni, kdo mohl opět hýbat se skóre! Ve 42. minutě se střela z 25 metrů odrazila od břevna a k radosti hostujících fanoušků dopadla těsně před brankovou čáru.

Posledních deset minut přineslo velké šance na straně Sparty. Nejdříve míč minula Wertheimová v tváří v tvář brankáři po pěkném centru Dozorcové. V šanci se poté ocitla znovu spolu s další hráčkou, nezafungovala jim však komunikace a přestože byly nikým neatakovány a brankář podklouzl, nedokázala Wertheimová trefit míč a dostat jej do sítě. Po promáchnutí brankář se štěstím lapil. Následně pálila jen těsně vedle tyče Mrázková po rohu Dozorcové.

Zhruba pět minut před koncem se k velkému sólu odhodlala Novotná, která obešla dva protihráče a z úhlu se snažila prostřelit gólmana, ten však i tentokrát uspěl. Ani ne o dvě minuty později utekla Machová, před bránou měla ještě volnou Veverkovou, rozhodla se vzít jako správná kapitánka zodpovědnost na sebe, avšak brankář zázračně vyškrábl drzou střelu do protějšího rohu na roh.

Sparta gól nedala, a ač by utkání slušela spíše remíza, prohrála po zlepšeném výkonu ve druhé půli 1:0. Další zápas čeká holky nejdříve 6. 6. proti Kolovratům, jelikož je od pondělí v karanténě. Přijďte holky povzbudit!

TJ SK Satalice 1:0 AC Sparta Praha

Sestava: Kubištová, Krebsová, Kadlecová, Pirklová, Viktorová, Machová, Johnová, Mrázková, Dozorcová, Procházková, Novotná Střídání (hokejově): Veverková, Foroughi-Dehnawi, Wertheimová