WU16: Návrat po karanténě

14. 6. 2018 | 19:24zpět na seznam novinek

AC Sparta Praha – Sokol Kolovraty

První zápas po měsíční pauze a jednom společném tréninku, to byl zápas s Kolovaty. Hrálo se uprostřed týdne, rozhodčí nedorazil a tak utkání odřídil zástupce od soupeře.

Spartě první zápas ulehčil fakt, že Kolovraty přijely s mladičkým týmem, který se však sympaticky snažil prezentovat kombinační hrou po zemi, nenakopával balony, i proto z toho pramenily občasné chyby. V první velké šanci zápasu se ocitla Paulenová po chybné rozehrávce brankáře, avšak své sólo neproměnila, gólman svou chybu napravil.

Sparta se prosadila až v 18.minutě, kdy si s obranou pohrála Shomstein a přelobovala brankáře – 1:0! Ve 25.minutě si spravila chuť Paulenová, která vstřelila gól po střele z dálky – 2:0! O dvě minuty později opět Paulenová vybojovala míč na obránci a zkušeně střelou podél brankáře zajistila Spartě tříbrankové vedení – 3:0! Ještě do poločasu zvýšila Machová po perfektní průnikové přihrávce výborně hrající Paulenové – 4:0!

Druhý poločas už Sparta nebyla tolik dominantní, hosté lépe bránili, prosadila se pouze Wertheimvá, které naservírovala míč před prázdnou Mrázková, která byla důraznější po rohovém kopu a vybojovala míč na své kopačky, který následně ho předložila Wertheimové – 5:0!

Zápas se dohrál v poklidu, některým možná došly síly, přeci jen byl znát měsíc absence na společných trénincích. Kvalitu však holky předvedly a nakoply tak své sebevědomí do dalších zápasů.

AC Sparta Praha 5:0 Sokol Kolovraty

Góly: Paulenová 2x, Machová, Shomstein, Wertheimová

Sestava: Kubištová, Pirklová, Krebsová, Kadlecová, Viktorová, Johnová, Procházková, Shomstein, Mrázková, Machová (K), Paulenová

Střídání (hokejově): Podhráská, Dozorcová, Veverková, Wertheimová, Doskočilová

Sokol Dolní Počernice – AC Sparta Praha

Ani ke druhému zápasu po karanténě nedorazil Spartě rozhodčí. Zřejmě jej zaskočila bouřka, která přinesla prudký liják, který podmáčel trávník. Po dohodě tak pískal místní fanoušek.

Sparta vstoupila do utkání rozpačitě, ovšem po pár minutách začala hrát svoji hru a dostávala soupeře pod tlak. Ten si pomáhal nakopávanými balony za obranu, ta však dobře četla hru a domácí nepouštěla k ohrožení brány.

Bohužel ve 14. minutě přišla chyba Paulenové, která ztratila míč uprostřed hřiště a pro Štěpána už nebyl velký problém proměnit samostatný únik, ač měl u něj i dost štěstí, protože Kubištová si sáhla na míč, možná nebýt mokrého terénu, míč by ještě dostihla před brankovou čarou. Na kdyby se ale nehraje, domácí šly do vedení – 1:0!

Prakticky vzápětí mohla srovnat Dozorcová, tu však vychytal výborným zákrokem počernický brankář, následně se míč dostal opět k Dozorcové, ta však místo aby ho napálila slabší levou nohou do prázdné branky, štelovala si míč na pravou, čehož využili domácí obránci a dalšímu ohrožení branky dokázali zamezit. Sparta se však nevzdávala a dál pokračovala ve své hře.

Ve 30. minutě přišla krásná akce, na jejíž začátku byla Pirklová, která dala pěkný křižný balon na Procházkovou, ta z jedné sklepla do běhu aktivní Machové, která utekla soupeři a následně prostřelila brankáře – 1:1!

Druhá půle začala stejně jako skončila, mírným tlakem hostů. Ten narušila až akce ze 39. minuty. Domácí perfektně vykombinovali sparťanskou obranu, po dobrém zákroku Kubištové byla hned dva hráči v malém vápně nikým neatakováni. Střelec si mohl vybrat, kam míč pošle, propálil sice brankářku, ale trefil za ní stojící Viktorovou, která si reflexivně chránila rukou obličej. Ač to byla ukázková ruka, která se nepíská (hráčka si chránila obličej, nezvětšovala svůj objem, ruce měla přesně před sebou, nikoliv daleko od těla...), sudí ukázal na penaltový pultík. K penaltě se postavil Štěpán a dal svůj druhý gól v utkání, ač i tentokrát si Kubištová sáhla – 2:1.

Hostě cítili nespravedlnost a vypadli z tempa. Hned o tři minuty později toho domácí využili a pěknou akci po průnikové přihrávce zakončil Lorenz třetím gólem – 3:1! Mohl přijít i čtvrtý gól, ale ten sudí nakonec kvůli silným protestům diváků a pomezního kvůli ruce neuznal.

Sparta se po chvíli oklepala a zavelela k mohutnému tlaku, přinášel šance, ovšem góly nikoliv. Ten kontaktní přišel až v 62.minutě, kdy se krásně prosadila Shomstein po nádherném centru Doskočilové – 3:2! Vyrovnání nepřišlo, utkání skončilo těsnou prohrou, nicméně herně Sparta své fanoušky potěšila, což i pro trenéry bylo důležitější…

Sokol Dolní Počernice 3:2 AC Sparta Praha
Góly: Machová, Shomstein

Sestava Sparty: Kubištová (B), Pirklová, Krebsová, Kadlecová, Viktorová, Johnová, Shomstein, Machová (K), Dozorcová, Paulenová, Procházková

Střídání (hokejově): Podhráská, Wertheimová, Doskočilová, Veverková, Novotná