WU15: Vítězství v posledním utkání nadstavbové části

4. 6. 2018 | 14:12zpět na seznam novinek

V sobotu odehrály starší žákyně Sparty poslední utkání nástavbové části. Soupeřem jim byla děvčata z Pardubic, která vždy ve vzájemných zápasech jsou sparťankám důstojným soupeřem.

Stejný obraz hry byl i v posledním zápase v sobotu. Hráčky Sparty se složitě snažily překonat dobře spolupracující obranu soupeře. Útok vždy skončil nepřesnou finální přihrávkou, nebo zbytečným dlouhým držením míče děvčat Sparty. V 18. minutě po výborné přihrávce Galbavé a sólovém úniku Přílepkové vedly domácí 1:0. Druhou branku vstřelila výborně hrající Hlouchová. To byl i poločasový výsledek.

V 37.minutě, dvě minuty po začátku druhého poločasu, nechala obrana nepokrytou útočnici Pardubic a ta snížila na 2:1. Hned z protiútoku opět na pravé straně unikla Hlouchová a na zadní tyči dorážela do brány Loudová. Ve 43. minutě obešla všechny v obraně Shomstein a prostřelila pardubickou brankařku. Do konce zápasu se výsledek nezměnil.

Komentář trenérky Haniakové: “Náš výkon v tomto zápase byl velmi rozpačitý. Nemohu brát děvčatům snahu. Mrzí mě zbytečné chyby, které se opakují a zbytečné dlouhé držení míče některých hráček. 17. června nás čeká republikové finále v této kategorii, na které se chceme co nejlépe připravit.“

AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice 4:1 (2:0)

Sestava: Kožuriková, Tomanová, Koptová, Fryčová, Shomstein, Přílepková, Zahradníková, Rybínová, Švíbková, Hlouchová, Dvořáková, Tichá, Nováková, Trikalová, Pokorná, Loudová, Galbavá