WU15: Příprava s Klíčany se nepovedla

28. 5. 2018 | 15:01zpět na seznam novinek

Starší žákyně předehrály své mistrovské utkání se Slavií již 16.května. V neděli proto sehrály přátelské utkání v Klíčanech proti starším žákům.

Za velkého vedra, pouze s dvěma náhradnicemi nesehrála Sparta dobrý I. poločas. Sparťankám trvalo déle než se dostaly do hry. Nepomohlo jim ani, že první branku již v 5.minutě vstřelila Lenka Galbavá. Po individuálních chybách v defenzivě, děvčata prohrávala po 20 minutách 3:1. Špatná komunikace, nedůraz a špatná orientace znamenala, že soupeř vstřelil velmi laciné branky.

Ve II. poločase sparťanky nepustily soupeře do žádné šance. Hrály aktivně a vytvořily si hodně šancí, které bohužel hráčky neproměnily. Šance končily na dobrém brankaři, nebo střela končila vedle brány. Ujala se pouze dobrá kombinace Rybínová – Galbavá – Rybínová.

Klíčany – Sparta Praha 3:2/3:1/

Komentář trenérky Haniakové: “V prvním poločase jsem nebyla spokojena s řešením situací celé obrany s brankařkou. Individuální chyby znamenaly, že jsme obdrželi zbytečné branky. Ve II. poločase jsme byli lepším týmem, soupeř neměl šanci. Vypracovali jsme si hodně příležitostí, bohužel trefit branku, se nám nedařilo. Počasí bylo pro hráčky vyčerpávající, ale to není omluva pro jejich chyby“.

Branky: Galbavá, Rybínová

Sestava: Trikalová, Fryčová, Dvořáková, Galbavá, Pokorná, Koptová, Švíbková, Přílepková, Rybínová, Kratzmannová, Tichá, Koptová, Nováková