WU13: Mladší žákyně obhájily titul a jsou mistryně ČR ve své kategorii

17. 6. 2018 | 20:07zpět na seznam novinek

Mladší žákyně o víkendu obhájily titul a jsou mistryně České republiky ve své kategorii.

Na finálový turnaj 1. ligy mladších žákyň, který se v sobotu konal v Hlinsku, se sjely čtyři týmy – AC Sparta Praha, SK DFO Pardubice, Lokomotiva Brno Horní Heršpice a FC Viktoria Plzeň. V prvním zápase o postup do finále se hráčky Sparty utkaly s Lokomotivou Brno Horní Heršpice. Zápas se herně více dařil hráčkám Sparty, které si vytvořily několik nadějných šancí. Bohužel je neproměnily, což v zápětí Brno potrestalo, když otevřelo skore na 1:0. Mladé sparťanky to ale nesrazilo na kolena a do poločasu se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Druhý poločas opět patřil dívkám ze Sparty. Vytvářely si mnoho šancí a svůj tlak zvyšovaly. Nakonec se prosadila Ostrá a Masaříková. Zápas tak skončil 3:1 pro Spartu a obhajoba titulu byla na dosah. Stačil poslední krok – porazit hráčky Pardubic, které zvítězily nad Plzní.

Ve finálovém zápase nečekalo dívky Sparty nic lehkého. Proti Pardubicím hrály již několikrát v sezoně a hráčky si byly vědomy toho, že se jedná o nepříjemného soupeře. Zápas začal podobně jako proti Horním Heršpicím. Tlak ze strany Sparty byl znatelný, ale chyběla finální koncovka. V deváté minutě rozhodčí po faulu hráčky Sparty odpískala přímý kop, který bohužel skončil v síti Sparty. A tak mladé sparťanky opět prohrávaly na úvod zápasu a musely dotahovat. To se jim povedlo po krásné kombinaci, kdy se na konci nemýlila hlavou Šťastná. Druhý poločas se nesl v duchu nemilosrdného boje ze strany obou týmu. Do akce se dostala Jakubů, kterou faulovala hráčka Pardubic ve vápně a tak Sparta kopala penaltu. Zodpovědnost na sebe vzala Svobodová, která se nemýlila. Do konce hrací doby ale zbývalo ještě patnáct minut a Pardubice mohly zahrozit. Mladé sparťanky ale již těsné vítězství udržely a zaslouženě vyhrály. Mistrovský titul i po roce obhájily na stejném místě.

AC Sparta Praha x Lokomotiva Brno Horní Heršpice 3:1 (1:1)

Branky: 2x Ostrá, Masaříková

AC Sparta Praha x SK DFO Pardubice 2:1 (1:1)

Branky: Šťastná, Svobodová

Sestava: Vondrová, Kožuriková - Němcová, Šťastná, Kratzmannová, Ostrá, Hamplová, Trachtová, Masaříková, Machotová, Šermauerová, Svobodová, Šedivá, Jakubů, Vokurková, Kloudová

Konečné pořadí:

1.  AC Sparta Praha
  2.  SK DFO Pardubice
  3.  Lokomotiva Brno Horní Heršpice
  4.  FC Viktoria Plzeň

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Jsme rádi, že jsme sezonu dotáhli do vítězného konce a obhájili jsme titul mistryň ligy. Každý zápas jsme skóre museli otáčet, o to je vítězství cennější. Holky daly do obou zápasů maximum a obě utkání odmakaly. Všem hráčkám patří velký dík, protože poctivě celou sezonu trénovaly a snažily se na sobě pracovat. Velký dík patří také rodičům. Nejen za dnešní skvělou atmosféru, kterou v Hlinsku vytvořili, ale především za celou sezonu, kterou s námi strávili a holky podporovali. Za sebe musím osobně poděkovat naší vedoucí, Kateřině Kožurikové, která tuto funkci zastává s láskou a velice zodpovědně. Takovouto vedoucí družstva jen tak nenajdete. Dále bych ráda poděkovala Pavlovi za krásnou sezonu a veškerou práci, kterou jsme zakončili oslavou titulu, dodává trenérka Satrapová.“