WU13: Černá sobota pro mladší žákyně Sparty

2. 6. 2018 | 22:41zpět na seznam novinek

Mladší žákyně sehrály v sobotu dvě utkání, ve kterých však nebodovaly.

Za horkého sobotního poledne se sešly hráčky Sparty k poslednímu nadstavbovému domácímu utkání první ligy mladších žákyň. Soupeřem jim byly hráčky z Pardubic, které byly za dívkami Sparty v tabulce v těsném závěsu. Očekával se tedy vyrovnaný souboj.

První minuty zápasu tomu ale nenasvědčovaly. Domácí hráčky již v šesté minutě prohrávaly 1:0, když se střelou ze střední vzdálenosti nemýlila hráčka Pardubic. Sparťanky se snažily o vyrovnání, ale bez úspěchu. Nedařily se jim přesné kombinace a jejich výkon nebyl přesvědčivý. Ve 24. minutě chybovala obrana Sparty podruhé a domácí tým prohrával již o dvě branky. Skóre se do konce prvního poločasu nezměnilo. Druhý poločas nepřinesl ze strany Sparty zlepšení, ačkoliv si děvčata vypracovala několik dobrých příležitostí. Žádná šance ale neskončila v síti soupeře. Naopak protihráčky z Pardubic ještě výsledek upravily na konečných 3:0.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Dnešní zápas se nám nepovedl. Hráčky Pardubic jsme nedostupovali a všude jsme byli pozdě a druzí. S výkonem nejsme spokojeni, ale pevně věříme, že ve finále, které se hraje 16. 6. v Hlinsku, předvedeme výkon hodný mistra ligy.“

AC Sparta Praha x SK DFO Pardubice 0:3 (0:2)

Sestava: Vondrová - Šedivá, Šmídová, Vokurková, Šermauerová, Trachtová, Machotová, Kratzmannová, Ostrá, Svobodová, Hamplová, Masaříková, Pelíšková, Jakubů, Kožuriková

Druhé utkání dne sehrály mladší žákyně také na domácí půdě proti chlapcům z Vyšehradu, kteří jsou druzí v tabulce a v podzimním utkání jednoznačně zvítězili 9:1. I přesto, že dívky nebyly favoritkami utkání, chlapce potrápily.

Zápas začal dle očekávání velkým tlakem hostujícího týmu. Hned od začátku bylo znát, že soupeř je velmi zdatný a všichni hráči jsou ročníku 2005.

V páté minutě se prosadil hráč Vyšehradu a dívky prohrávaly 1:0. Záhy se jim ale podařilo vyrovnat z rohu, když se trefila Dvořáková. Od té doby se hrálo vyrovnané utkání. Dívky Sparty hrály týmově, dobře bránily a jistotou jim byla také brankářka Trikalová, která zneškodnila mnoho šancí. V polovině prvního poločasu chlapci překonali domácí brankářku podruhé. O pár minut později  byla v gólové situaci Ostrá, která běžela sama na brankaře, ale šanci na vyrovnání nevyužila. Podle pravidla „nedáš, dostaneš“ inkasovaly hráčky domácího týmu okamžitě gól na 3:1. výsledek se do konce poločasu nezměnil.

Ve druhém poločase byly vidět šance na obou stranách. Brankářka Sparty opět vychytala několik dobrých šancí  Vyšehradu a svůj tým podržela. Na druhé straně šance Sparty končily na tyči, břevně nebo těsně mimo branky hostujícího týmu. Chlapci se do konce zápasu radovali z gólu ještě dvakrát. Sparťanky upravily ke konci utkání skóre na konečných 2:5.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „I přesto, že jsme prohrály, jsme s výkonem spokojeni. O rok starším chlapcům jsme byli vyrovnaným soupeřem a potrápili jsme je. Nemáme se za co stydět. Škoda jen neproměněných šancí.“

AC Sparta Praha x FK Slavoj Vyšehrad 2:5 (1:3)

Branky: Šedivá, Dvořáková

Sestava: Trikalová - Šedivá, Dvořáková, Vokurková, Šermauerová, Trachtová, Kožuriková, Kratzmannová, Ostrá, Hamplová, Masaříková, Jakubů, Nováková