WU11: Starší přípravka slaví mistrovský titul

11. 6. 2018 | 15:55zpět na seznam novinek

V neděli 10.června se konal finálový turnaj dívek U11 v Horních Heršpicích. Bylo přihlášeno deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, v kterých se hrálo každý s každým. První dva týmy hrály semifinále, následně utkání  o 3.místo místo. Vyvrcholením turnaje bylo finále. Ostatní týmy hrály o umístění. Sparťanky měly ve skupině Viktorii Plzeň, MFK Trutnov, FC Hradec Králové a SK DFO Pardubice.

První zápas hrála Sparta proti děvčatům z Plzně. Sparťanky začaly zápas aktivně napadáním a rychlým přechodem do útoku. Dařila se i mezihra a kombinace. Tento zápas se  podařil a vítězství 3:0 byl výborný start. Naším dalším soupeřem byly dívky z Trutnova. Chvilku se čekalo na první branku a naštěstí to byla Sparta, která první skórovala. I když děvčata lehce zaspala začátek, po chvilce již vedla 3:0 a nakonec utkání skončilo 6:0 pro Spartu. V  následujícím zápase proti Pardubicím sparťanky držely míč na svých kopačkách a soupeře porazily 4:0. Poslední soupeřem ve skupině byl tým z Hradce Králové. Postup již dívky měly jistý a tak od začátku hrály bez stresu a střílely hezké branky. Vyhrály 5:0.

Ze skupiny Sparta postupovala z 1. místa, když vyhrála všechny zápasy, dala 18 branek a žádnou nedostala. Na Spartu čekala v semifinále Slavia. I když bylo v této sezóně sehráno několik zápasů mezi těmito rivaly, tento byl nejdůležitější. V derby byla Sparta od počátku lepším týmem. Ze signálů si děvčata vypracovala spoustu šancí a byla jen otázka času, kdy jednu z nich  promění. Vedoucí branku vstřelila po 7 minutách hry. I Slavia měla několik střeleckých příležitostí hlavně z trestných kopů. Naštěstí šly nad sparťanskou branku. Sparta těsně před koncem dokázala přidat ještě jeden gól, vyhrála 2:0 a postoupila do finále.

Zde se Sparta již podruhé utkala s děvčaty z Plzně, která byla od začátku zápasu mnohem fotbalovější a vycházel ji přechod do útoku. V polovině zápasu Plzeň nastřelila tyč. Sparťanky začaly hrát aktivněji, byly důrazné v soubojích a dokázaly se prosadit v zakončení. Plzeň však zahrávala přímý kop a ve shluku dívek, se míč dostal přímo před plzeňskou útočníci, která pět minut před koncem poslala Plzeň do vedení. Sparta zvýšila ještě víc svůj důraz a bylo vidět, že zápas nechce prohrát. Tři minuty před koncem měla Sparta výhodu volného přímého kopu, ke kterému se postavila sparťanská brankářka Chumanová a nastřelila břevno... Do konce zápasu zbývaly 2 minuty a plzeňská hráčka zahrála rukou. Z přímého kopu opět Chumanová vstřelila vyrovnávací branku.  Plzeň se snažila hned z rozehry vystřelit na branku, střela však mířila vedle. Z rozehrávky od branky brankářka  našla  Němečkovou, která vstřelila vítězný GÓL! Sparta otočila finále v poslední minutě. To byl pohádkový konec. Na sparťanské straně slzy štěstí, na plzeňské straně slzy smutku.

Individuální ocenění dostala Lucie Chumanová za nejlepší brankářku.

Hodnocení trenérů Patrika Hebousse a Karla Truksy: "Byl to fantastický závěr. Klobouk dolu před holkami, co dokázaly. Jsme na ně hrdí. Na tomto úspěchu se podílel naprosto celý tým. My jsme oba šťastní. Připravili jsme i nějaké signály na soupeřovu obranu. Dívky jsou šikovné a vše vstřebaly. Dnes to bylo vidět. Gratulujeme dívkám a máme z nich všichni velkou radost. Poděkovat musíme i všem rodičům, kteří vytvořili děvčatům perfektní prostředí. "

Sestava: Chumanová, Kvízová - Horešovská, Březinová, Jankovská - Ondračková, Blechová - Němečková, Truksová, Rottová, Lagronová, Černá