Vítězná sobota mladších žákyň

29. 1. 2018 | 17:38zpět na seznam novinek

Mladší žákyně o víkendu sehrály dva zápasy zimní ligy na Barrandově. Po minulém nepovedeném víkendu zlepšily své výkony a obě utkání vyhrály. V sobotu si tak připsaly do turnaje 6 bodů.

V prvním zápase se dívky utkaly s chlapci ze Slaného. Utkání začalo v rychlém tempu a oba týmy do zápasu vyloženě  vlétly. Oba týmy šly jasně za vítězstvím. Dívky si ale rychle vytvořily tlak, dařilo se jim kombinovat a zatlačily tak soupeře na jejich polovinu a k ničemu je nepustily. Bohužel z tohoto tlaku nic nevytěžily. Chlapcům se podařilo z tlaku vymanit a i oni několikrát zaútočili a dokonce vstřelili vedoucí branku. Poločas tak skončil 1:0. Druhý poločas začal ve stejném duchu. Mladé sparťanky si opět vytvořily velký tlak a dokázaly srovnat na 1:1. O pár minut později ovšem zahrozili chlapci a po individuální chybě Sparty zvýšili na 2:1. Dívky se ale nevzdaly a bojovaly. Za dvě minuty bylo vyrovnáno díky Kostrohryzové. Sparťanky ukázaly týmového duch a bojovnost. Chlapce už do konce poločasu k ničemu nepustily a přidaly další dva góly. Díky tomu vyhrály 4:2.

AC Sparta Praha x SK Slaný 4:2 (0:1)

Branky: Pelíšková, Kožuriková, Machotová, Kostohryzová

Sestava: Bryscejnová - Kožuriková, Šmídová, Pelíšková, Masaříková, Šermuerová, Machotová, Šedívá, Nováková, Lázničková, Šťatná, Kostohryzová, Škrletová, Hamplová A.

Druhý zápas sehrály mladší žákyně proti chlapcům z Xaverova. Také toto utkání mělo podobný průběh jako první. Dívky si vytvořily úvodní tlak a chlapce zatlačily na jejich polovinu. Hra se přelévala, ale chlapcům se podařilo vstřelit v prvním poločase dokonce čtyři branky. Sparťanky pouze dvě. O přestávce dostala děvčata  důrazně  taktické pokyny, promíchala se sestava a to se vyplatilo. Spartě  se podařilo během chvíle vyrovnat. Úspěšné ve druhém poločase byly také rohové kopy, ze kterých sparťanky vytěžily tři branky. Zlepšenou hrou ve druhém poločase se podařilo děvčatům v zápase zvítězit.

AC Sparta Praha x Xaverov 6:4 (2:4)

Branky: 2x Kožuriková, 2x Šedivá, 2x Kostohrzyová

Hodnocení trenérky Satrapové: „Holky napravily své výkony z minulého týdne. Velice si cením toho, že oba zápasy odbojovaly jako jeden tým a táhly za jeden provaz. Ukázaly týmového ducha. Další pozitivní věc je ta, že se dívkám dařilo točit hru a rychle dávaly míč od nohy. Dařilo se také zakončení, ve kterém bychom ale potřebovaly ještě získat větší klid a jistotu. Těší nás také vydařené rohové kopy, ze kterých padaly góly. Jediné, co nás může mrzet, že tak velký tlak nevyužijeme v náš prospěch dříve a dramatizujeme si tím utkání až do konce.“