AC Sparta Praha

Ve středu odveta osmifinále Ligy mistrů žen!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

9. 11. 2010 | 12:14zpět na seznam novinek

Odveta osmifinále ženské Ligy mistrů je tady! Tým sparťanských fotbalistek přivítá ve středu 10. listopadu švédský Linköping. Utkání začíná na stadionu Loko Vltavín v Holešovicích ve 14 hodin.

V prvním utkání, hraném ve Švédsku, své soupeřky sparťanky pořádně potrápily a zejména v prvním poločase se jim povedlo silnější protivnice překvapit. Nakonec však zejména díky vlastním zaváháním podlehly 0:2. Výsledek dává do odvety větší šance favorizovaným soupeřkám, naděje sparťanek však stále žije a trenér Dušan Žovinec přiznává, že tým pochopitelně pomýšlí na postup.

„Šance jsou stále otevřené, v zápase ve Švédsku jsme ukázali, že se s Linköpingem můžeme směle měřit,“ burcuje před odvetou trenér. „Samozřejmě víme, že favoritem je tým soupeře a hrát s ním je prakticky za odměnu, protože je to tým z absolutní evropské špičky. Nic ale nevzdáváme a jdeme do utkání s tím, že si v něm chceme vybojovat postup.“

Před důležitou odvetou ale sparťanský tým sužují velké problémy na postu brankařky. Sparťanský tým se totiž dostal díky zranění do nevídaných problémů – nastoupit nemohou hned čtyři brankařky a klub byl nucen zažádat o speciální výjimku od UEFA.

Situace je totiž následovná – Lenka Gazdíková rehabilituje po plastice kolene, Jaroslava Lorencová, která je ve Spartě na hostování z Brna, naopak po operaci přetržené achilovy šlachy. Třetí gólmanka v řadě, juniorka Kristýna Zelníčková, si v týdnu před prvním utkáním ve Švédsku přivodila těžký výron v kotníku. Do Švédska tedy jako jediná zbývající brankářka odcestovala Hanka Sloupová, která však první osmifinále ani nedochytala kvůli zranění zad a místo v brance přepustila na poslední minuty obránkyni Ivě Mocové.

Klub musel zažádat UEFA o speciální výjimku – pátá golmanka v řadě, patnáctiletá Barbora Majerová, je totiž kvůli regulím soutěže příliš mladá na to, aby mohla v ženské Lize mistrů nastoupit. Přivést další brankářku, např. na hostování, bylo podle trenérových slov nereálné. Přestupové okno v České republice je uzavřené a přijít by mohla hráčka pouze z cizí země. Navíc soupiska pro osmifinále Ligy mistrů musela být uzavřena 1. listopadu.

Stále však není jisté, zda UEFA výjimku povolí a kdo se tedy nakonec ve středu v brance Sparty představí. „V tuto chvíli si opravdu nemůžeme být ničím jisti,“ vysvětluje trenér Žovinec. „Věříme, že nám UEFA výjimku udělí a že Majerová bude moci nastoupit. Pokud ne, nasadili bychom s největší pravděpodobností Hanku Sloupovou a nechali ji chytat do chvíle, kdy už to vážně nepůjde. Poté by do branky musela jít jedna z hráček,“ popisuje až neuvěřitelnou situaci trenér. „Na druhou stranu ale věřím, že problémy takovéhoto charakteru můžou tým ještě více stmelit a nakopnout k daleko lepším výkonům.“

Pokud i vy jste zvědavi na to, jak si ženský tým poradí nejen s problémy s brankařkami, ale především se silným švédským soupeřem, přijďte se na odvetu osmifinále podívat sami. Utkání začíná na stadionu Loko Vltavín ve středu 10.11. do 14 hodin. Na sparťanském oficiálním webu vám přineseme online reportáž i pozápasové ohlasy.

 

 • Linköpings FC

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři