AC Sparta Praha

Ve Spartě končí Mouchová, Matysová, Ivanyshyn a Prince. Ivaničová do Plzně

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

4. 7. 2017 | 13:51zpět na seznam novinek

Přinášíme dosavadní přehled změn v hráčském kádru před sezonou 2017/18.

Odchody

Ve Spartě končí zkušená Alexandra Mouchová. Loni v létě se do týmu vrátila z hostování v Bohemians Praha, v uplynulé sezoně nastoupila například v obou duelech Ligy mistryň proti Twente v základní sestavě. „Hrála ve Spartě dlouhá léta. Pomohla nám v situaci, kdy odešlo sedm hráček do Slavie. Doplnila tým a odvedla kvalitní práci,“ okomentoval konec Mouchové manažer ženského úseku Sparty Dušan Žovinec.

Smlouva doběhla ukrajinské reprezentantce Marianě Ivanyshyn, také ona v týmu končí. Dušan Žovinec na jeji adresu říká: „Měla zde nadstandardní podmínky, bohužel se neprosadila. Z části i kvůli tomu, že v zimě tři měsíce čekala na vízum. Skončila ji smlouva, novou už nedostane.“

Loučí se i americká útočnice Zuri Prince. „Jarní část sezony byla ve Spartě na testech, po skončení jara jsme se rozhodli, že nedostane smlouvu. Nesplnila sportovní očekávání,“ objasňuje Žovinec. Zbylé dvě Američanky Megan Dorsey a Elizabeth Raben v týmu naopak zůstávají.

Po dlouhém laborování se zraněným kolenem se rozcházejí cesty Sparty a stoperky Moniky Matysové. „Čeká nás sezení s dlouhodobě zraněnými hráčkami, vyřešit jejich situaci sportovně i finančně,“ říká Žovinec na adresu dalších marodů v týmu.

Útočnice či ofenzivní záložnice Petra Ivaničová se po loňské operaci vazů v koleni a následné rehabilitaci připojuje k Viktorii Plzeň, kde by měla získat zápasovou praxi. Ladí se detaily jejího hostování.

Příchody

Do A-týmu se z dorostenecké kategorie posouvá brankářka Kateřina Zuchová, která dostane šanci v letní přípravě. Zároveň v týmu pokračuje také Iva Pižlová, jenž přišla v průběhu uplynulé sezony ze Slovanu Liberec (článek). Zkušená brankářka upřednostnila setrvání ve Spartě před nabídkami jiných klubů.

Rýsuje se přestup Finky Tiy Halinen. Třiadvacetiletá útočnice už byla ve Spartě na testech během zimního soustředění v Třeboni (článek). Nyní je její příchod znovu ve hře, v Praze ji čekají závěrečná jednání s klubem. 

V průběhu července přiletí na testy americká útočnice. Výhledově mají dveře do týmu otevřeny i nadějné sparťanské dorostenky.

 • Alexandra Mouchová
 • Mariana Ivanyshyn
 • Zuri Prince

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři