AC Sparta Praha

V osmifinále Ligy mistryň do Švédska

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

16. 10. 2017 | 16:51zpět na seznam novinek

Los osmifinále Ligy mistryň určil sparťankám za soupeře švédský Linköping. Švédky měly nejvyšší koeficient ze všech nenasazených celků, které mohly letenské fotbalistky dostat. Sparta bude začínat doma, úvodní zápas se odehraje 8. nebo 9. listopadu, odveta o týden později.

O vyjádření k soupeři jsme požádali trenéra Jana Janotu: "Linköping je dosavadní suverénní lídr švédské ligy, z 19 odehraných zápasů získal 47 bodů a na druhý Rosengard má náskok 9 bodů. Tým disponuje velmi širokým kádrem, kde hrají hráčky ze Švédska, Dánska, Norska a Španělska. Dosavadní útočnou zbraní týmu ze severu je Marija Banušić, která vstřelila doposud 11 branek, a také záložnice Kristine Minde, ta se trefila sedmkrát. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, z možných variant se jedná možná o nejtěžšího soupeře. Ale je to pro nás výzva, jdeme do toho s plným odhodláním a o postup se jednoznačně pobijeme!"

"Los to pro nás určitě není jednoduchý, protože švédská liga je na velice vysoké úrovni, ale v této fázi LM už není moc týmů, které by neměly svou kvalitu. Věřím ale, že pokud podáme v zápasech své maximální individuální i týmové výkony, můžeme přes tento tým postoupit," nechala se slyšet Petra Bertholdová.

Los okomentovala také kapitánka Adéla Odehnalová: "Myslím si, že v této fázi Ligy mistryň je těžké vybírat, kdo by byl pro nás přijatelným soupeřem. To, že je soupeř papírově slabší ještě neznamená, že tomu tak bude i na hřišti. Švédská liga je velmi kvalitní a tak Linköping určitě nebude lehkým soupeřem. Většinu ligových utkání hrají na umělé trávě, kde jsou podporovány velkým množstvím svých fanoušků. Pro nás je každý zápas na takové úrovni doprovázen velkou euforií, která je odměnou za celoroční práci. Pevně věřím, ze pokud si každá sáhneme na svoje nejlepší výkony a budeme hrát jako tým, máme šanci být úspěšné a postoupit dal."

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři