AC Sparta Praha

Trenéři žákyň hodnotí podzimní výsledky

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

26. 12. 2015 | 17:26zpět na seznam novinek

Hodnocení podzimního účinkování v soutěžích

V období před koncem roku, nastává obvykle čas bilancování. Je tomu tak i ve fotbale, a tak jsme požádali o zhodnocení půlsezony trenéry starších a mladších žákyň.


Starší žákyně
Do kategorie starší žákyně patří celkem 28 hráček ročníku 2001 a 2002. V létě proběhlo soustředění v Klášterci nad Ohří, kterého se zúčastnil celý kádr. K podzimnímu vystoupení v soutěžích se vyjádřila trenérka Eva Haniaková takto:

"Protože jsme chtěli, aby byly všechny hráčky plně herně využity, přihlásili jsme proto 2 soutěže v této kategorii: 1.ligu starších žákyň pořádanou FAČR a II. třídu SŽ pořádanou Pražským fotbalovým svazem, kde nastupují sparťanky proti chlapeckým týmům. Bohužel v 1.lize mezi žákyněmi jsme nezačali dobře. Hned v prvním utkání v Hradci Králové jsme prohráli 2:1, kdy naše hráčky neproměnily několik dobrých příležitostí a po našich individuálních chybách soupeř vstřelil 2 branky. Podobný průběh mělo i utkání s našim rivalem ze Slávie. Převaha po celé utkání, neproměněné šance a chyba v rozehrávce znamenala, že po podzimu jsme na 3. místě, což je pro nás zklamaním. Naopak celkové 4. místo v chlapecké soutěži po podzimní části je milým překvapením. V prosinci jsme vyhráli halový turnaj Praga cup, který je neoficiálním halovým mistrovstvím v této kategorii. Hráčky zvítězily výrazným rozdílem bez ztráty bodu a podaly kvalitní a kolektivní výkon."


Plán zimní přípravy starších žákyň

23.ledna pojedou starší žákyně, doplněné o ročník 2003, na zimní soustředění do Rokytnice nad Jizerou. Na programu je nejen příprava kondiční, ale i utužení kolektivu.V programu zimní přípravy je účast na halovém turnaji v Regensburgu, zimní turnaj na Junioru, halový turnaj v Neratovicích a v Brně (pořádá FAČR), halové turnaje v Mělníku. Program je velmi náročný vzhledem k většímu počtu hráček.

Talentované hráčky se zapojí v zimním období do přípravy s juniorkami a na jaře začnou se staršími žákyněmi trénovat 1x týdně hráčky ročníku 2003, aby si zvykaly na velké hřiště.
V kategorii starších žákyň jsou hráčky, které jsou již ve výběrech U-15, mají odehrány mezistátní zápasy a podle výkonnosti mohu i nastoupit v reprezentaci U-16.

Mladší žákyně

Stejně jako starší žákyně, i mladší kolegyně mají za sebou polovinu sezony a tak hodnocení poskytl trenér Petr Puč.

Hodnocení podzimu trenérem Petrem Pučem: "Současný kádr hráček je sestaven z ročníku 03, 04. Již v přípravkách tyto hráčky měly svojí velkou kvalitu, kterou chceme nadále rozvíjet. Vstup do soutěže nám vyšel a nebýt jediné remízy, mohli jsme mít plný počet bodů. Hrajeme útočný fotbal, chceme vyhrávat větším rozdílem branek a přehrávat soupeře kvalitou, jak na míči tak i v myšlence. Snažíme se o to, aby mladé Sparťanky měly stále chuť vyhrávat a byly připraveny k dalším zápasům. Jednoznačně se nám povedlo sestavit hráčky, které jsou motorem týmu, máme hráčky, které přijaly úlohu rozdílových typů, současně zvolená kapitánka je respektovaná trenéry a uznávaná v kabině.Turnaje, kterých se zúčastňujeme jsou dobrou průpravou pro budoucnost. Snažíme se v nich a daří se nám mazat rozdíly mezi chlapeckým a dívčím fotbalem. Jedna z dalších představ pro jaro je zapojeni hráček ze starší přípravky do tréninkového tempa mladších žákyň. Chceme, aby si mladé hráčky osvojily herní styl a připravily se na nové herní rozestavení s předstihem. Hned po Vánocích vstupujeme současně do dvou zimních soutěží, kde chceme využít potenciál všech hráček, které se dozví o našich představách jak pracovat v trénincích a v zápasech. Z toho vyplývá, že současný posun hráček je očekáván a vytvoří přirozené konkurenční podmínky u všech hráček. Ty co se s tím vyrovnají nejlépe, budou v budoucnu ve velké výhodě."

 • Hodnocení starší a mladší žákyně, podzim 2015
 • Hodnocení starší a mladší žákyně, podzim 2015
 • Hodnocení starší a mladší žákyně, podzim 2015

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři