AC Sparta Praha

Trenéři Klíma a Kupka hodnotí podzim přípravek

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

30. 12. 2015 | 8:21zpět na seznam novinek

Starší přípravka

Hodnocení půlsezony tentokrát předkládají trenéři starší a mladší přípravky.

Příprava na novou sezonu začala již koncem srpna tradičním soustředěním tentokrát v Klášterci nad Ohří. Na soustředění byla velká účast hráček a soustředění se nám vydařilo. Hodnocení podzimní části sezóny nám poskytl trenér přípravky Pavel Klíma.

Udělali jste v letošní sezóně nějaké změny?

Tuto sezónu jsme se rozhodli přihlásit se na soutěž hranou na dvou hřištích současně, což pro nás byl trošku i krok do neznáma. Hráček v této kategorii máme dost a tak nebylo moc nad čím přemýšlet. Na hráčky čekalo 11 mistrovských zápasů proti stejně starým klukům. Do soutěže jsme vstupovali s tím, že nebudeme v zápasech tak dominantní jako v předchozím roce, protože jsme celou soutěž odehráli proti stejně starým, v některých případech i proti starším klukům. Velkou část podzimu si tak hráčky musely zvykat, že je najednou nikdo po 3 minutách nevystřídá, a že musejí zvládnout větší porci minut. Bohužel, už i v této kategorii je velký rozdíl mezi hráčkou a hráčem a tento rozdíl ve většině zápasů byl patrný. Odehráli jsme několik povedených zápasů, ale bohužel nás soupeři většinou přetlačily fyzicky. V průběhu sezóny už. ale bylo patrnější, že se holky přizpůsobují větší rychlosti, tempu hry a povedlo se i pár zápasů vyhrát, popřípadě je odehrát velice vyrovnané co se skóre týká. Takže pevně věříme, že v druhé části soutěže se zlepšíme.

A co soutěže ryze dívčí?

Do druhé soutěže mistrovství republiky dívek jsme šli s jasným cílem, a to připravit si dobrou výchozí pozici v naší skupině a nakročit do finálové skupiny dívčích přípravek. Dalším cílem bylo předvádět ofenzivní kombinační fotbal se spoustou vstřelených gólů, což se, až na jeden zápas, dařilo plnit. První turnaj jsme odehráli ve velmi silné sestavě a holky soupeřkám z Hradce, Mělníka a Plzně nedaly šanci a zaslouženě celý turnaj vyhrály rozdílem třídy. Do druhého turnaje jsme daly některým hráčkám pauzu a trochu protočili sestavu. Výkon byl horší, obzvlášť v některých částech zápasů nebyl tak dominantní jak bychom si představovali, ale i tak to holkám stačilo opět na první místo. Po dvou turnajích jsme neztratili ani bod, takže v této soutěži se hráčkám daří plnit předsezónní cíle.

Hrajete i velké množství turnajů...

Za podzimní sezónu jsme odehráli pár turnajů v Běchovicích, Benešově, Milovicích a Zbuzanech. Hráčky jsme rozdělily převážně podle ročníků a využily jsme dívčí výhody a zahrály si na turnajích většinou proti mladším klukům. Na většině turnajů se hráčkám dařilo ukázat svou individuální převahu a odnést si tak několik cen pro jednotlivé hráče. Co se týká hrubé hry, tak všechny holky dokázaly obcházet soupeře a každá z nich ukázala velmi slušné finty složené z kombinace několika kliček a projití přes vícero hráčů. Vesměs měly i dost slušnou úspěšnost, nezbavovat se míče, vymyslet dobré přihrávky. Často rozhodovalo, jak to holky dokázaly dotáhnout do konce. Ve hře byla vidět spousta krásných akcí až před bránu, ale bohužel také několikrát tyto akce nebyly zakončeny na branku, což je velká škoda. Dobré je, že tyto momenty byly u všech hráček, i u těch, které se na to, aby jim to tak šlo, musí více nadřít a trvá jim to déle. Největší rezervu tak máme v zakončení, řešení situací 1 na 1, a 1 na 2. Pořád je co zlepšovat!

Co byste vzkázal hráčkám?

Na závěr bych chtěl poděkovat všem holkám. Vaše výkony byly parádní, ale nespokojme se s tím a makejme víc a chtějme se neustále zlepšovat! Dále bych chtěl poděkovat hlavně rodičům, kteří nás celou dobu podporují a mají s námi trpělivost.

Mladší přípravka
Hráčky mladší přípravky za sebou mají vcelku úspěšnou podzimní část sezóny, a to v mnoha ohledech.

Tým dívek odehrál všechna mistrovská utkání v soutěžích organizovaných Pražským fotbalovým svazem, v nichž ve valné většině případů zvítězil, ačkoliv v tomto věku je důležitější, aby fotbal, potažmo obecně sport, děti bavil, než aby dosahovaly nejvyšších výsledků.

Na závěr podzimu 2015 se tým nejmladších Sparťanek zúčastnil i několika halových turnajů s chlapeckými týmy, v nichž se dokázal taktéž prosadit. Vyvrcholením podzimu pak po herní stránce byla účast dvou týmů mladších přípravek Sparty Praha na republikových halových turnajích, jichž se mohly zúčastnit pouze dívčí týmy z celé České Republiky, a které tak přinášely možnost porovnání se se stejně starými dívkami, jako jsou nynější hráčky týmu Sparty.

Herně taktéž tým dívčích mladších přípravek Sparty nepropadl, neboť vedle výsledků, které jsou pouze jedním z ukazatelů, ale v tomto věku nikoliv tím nejdůležitějším, bylo u většiny hráček vidět zřejmé zlepšení jejich dovedností, když například řada hráček, které hrají v týmu déle, je schopna hrát vyrovnaná utkání se stejně starými chlapci, což v minulosti nebývalo pravidlem. Dalším evidentním důkazem postupného zlepšování herních dovedností je účast řady hráček vyšších ročníků týmu mladších přípravek v utkáních týmu starší přípravky dívek Sparty.

Dalším pozitivem celého týmu je zapojování hráček předpřípravkového věku do tréninkového procesu, kdy nejmladším hráčkám je teprve 5 let. U těchto dívek samozřejmě nemůžeme ještě hovořit o účasti na zápasech a turnajích, byť jeden se stejně starými chlapci absolvovali. Pro tyto dívky je nejdůležitější, aby je trénink, či lépe řečeno, sport a pohyb obecně, bavil. Tomuto principu je pak i uzpůsoben samotný trénink těchto hráček, jejichž počet se pomalu, ale jistě zvyšuje.

V podzimním období pracoval realizační tým ve složení: dva trenéři a technická vedoucí, přičemž zejména v závěru podzimu, s postupným zvyšováním počtu nových hráček, se zapojili i kolegové trenéři z ostatních dívčích týmů. Realizační tým byl pod dozorem hlavní trenérky dívek pí. Evy Haniakové, která mu předala mnoho z jejích bohatých zkušeností.


Trenér Tomáš Kupka pak sezónu hodnotí následovně: „Pro mě osobně to byla zřejmě zatím jedna z nejúspěšnějších sezón ve fotbale ve funkci trenéra. To, co mě pak nejvíc potěšilo, je konstantní zájem nových hráček, které se v průběhu podzimu přidávaly k týmu, a které mají zájem hrát za Spartu. Velkou zásluhu na našich úspěších pak mají zejména rodiče, kterým bych touto cestou chtěl poděkovat za jejich ochotu dovážet dívky na tréninky, když zejména pravidelná účast na trénincích se projevuje v postupném zlepšování herních dovedností a předváděním fotbalovějšího výkonu při zápasech. Konečně bych touto cestou chtěl poděkovat všem hráčkám, protože byly prostě úžasné. Ať na hřišti či v hale, kde všem předváděly spoustu fotbalové radosti. Věřím, že v tomto duchu bude pokračovat i nadcházející jaro, kdy nás čeká v průběhu zimy několik halových turnajů a následně, před začátkem mistrovských utkání, i venkovní turnaj."

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři