Titul je náš po dobrém týmovém výkonu

3. 6. 2018 | 17:48zpět na seznam novinek

Lucie Martínková se v průběhu jara dostala po zranění do základní sestavy a pomohla sparťankám po pěti letech vybojovat mistrovský titul. V posledním kole proti Plzni se prosadila také gólově, když z penalty potrestala faul Šlajsové na Burkenroad a upravila na konečných 0:2.

Tvoje hodnocení utkání?

Nebyl to optimální výkon z naší strany, ale vyhrály jsme, splnily jsme cíl. Domů jedeme se zlatými medailemi.

Z penalty jsi zvyšovala vedení Sparty na 2:0. Co bys k tomu gólu řekla?

Důležitý gól, po něm jsme uklidnily naši hru. V průběhu nastávajících minut jsme se však nedostávaly do zakončení, protože jsme nehrály to, co jsme chtěly, dlouho jsme držely balón. Ve druhé půli už to bylo lepší, vytvářely jsme si brankové příležitosti, ale chyběla kvalita v zakončení.

Sparta musela v lize dotahovat bodovou ztrátu...

Po změně trenéra jsme měly jasný cíl jít zápas od zápasu. S chutí si zahrát, bojovat, udělat maximum, abychom si z každého zápasu odnesly tři body. A to jsme splnily. Titul je náš po dobrém týmovém výkon.