Starší žákyně: výhra nad žáky Louňovic

13. 2. 2018 | 17:24zpět na seznam novinek

V dalším kole zimního turnaje FC Háje čekali na sparťanky starší žáci Louňovic.

A od prvních minut to bylo vyrovnané utkání. Bohužel již ve 3.minutě po individuálních chybách vedoucí branku soupeře vstřelil zapomenutý hráč. Děvčata se nevzdávala a v 8. minutě po centru Radky Hlouchové vyrovnala Lenka Galbavá. Soupeř velmi dobře kombinoval, využíval našeho malého pohybu a nevykrývání prostorů. Poločas skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém byla lepší Sparta. Dostala se i do dobrých příležitostí, které však neproměnila. Opět netaktické vystoupení hráčky a Louňovice vstřelily druhou branku.  Sparta měla ve svém středu velkou bojovnici Mimi Shomstein, která nerada prohrává. Po rohovém kopu překonala výborného brankaře soupeře. 2 minuty před koncem zápasu z poloviny se dala na výlet Nela Pokorná a vybojovala roh pro Spartu. Po jeho zahrání si vstřelil nešťastně vlastní branku hráč Louňovic.

Trenérka Eva Haniaková: “Byla jsem zvědavá, jak děvčata zvládnout zápas po včerejším turnaji. U některých to nebyl podařený výkon. Některým hráčkám chyběla chuť běhat, některým fotbalové myšlení a plnění taktických pokynů, jiné dlouho držely zbytečně míč. Máme na čem pracovat. Za výkon musím vyzdvihnout Mimi  Shomstein, Radku Hlouchovou, obě stoperky i brankařku Trikalovou.“

AC Sparta Praha - Louňovice  3:2 (1:1)

Branky: Galbavá 8´, Shomstein 58´

Sestava: Trikalová, Koptová, Švíbková, Zahradníková, Fryčová, Hlouchová, Tomanová Ad, Shomstein Loudová, Galbavá, Rybínová, Přílepková, Závodná, Pokorná, Dvořáková,