Starší i mladší žákyně vyhrály pod Ještědem nad místním Libercem

16. 10. 2017 | 18:59zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vysoké vítězství starších žákyň v Liberci

Za krásného slunného dne bylo sehráno v Liberci mistrovské utkání 1.ligy starších žákyň mezi domácím Libercem a hosty ze Sparty Praha.

Od první minuty se utkání odehrávalo na polovině domácích. Sparťanky si vypracovávaly jednu šanci za druhou. Bohužel nebylo vždy správně vybráno řešení jasných gólových šancí. Poločas skončil výsledkem 10:0. I druhý poločas se průběh hry neměnil. Domácí se většinou bránili a Sparta zahazovala šance.

Komentář trenérky Evy Haniakové: “I přes vysoké vítězství, jsme s děvčaty museli promluvit. Fotbal je kolektivní sport a individuální ambice narušují kolektivní duch týmu. Za zmínku stojí 6 branek Nikoly Nedvědové.“

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:17 (0:10)

Branky: Tomanová 19´, 57´, Fryčová 4´, Galbavá 20´, 45, Loudová 14´, 18´, Nedvědová 23´, 27´, 33´, 34´, 47´, 70´, Švíbková 34´, 43´,Shomstein, Rybínová 62

Sestava: Trikalová, Tomanová, Fryčová, Galbavá, Pokorná, Loudová, Nedvědová, Koptová, Švíbková, Shomstein, Tichá, Frolíková, Rybínová, Sekyrková, Hamplová, Kratzmannová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Sparťanky porazily vysoko mladší žáky Kolovrat

Sobotní odpoledne patřilo v Satalicím mladším žákyním. Ty nastoupily v chlapecké soutěži proti soupeři z Kolovrat. Sparťanky od první minuty diktovaly tempo hry. Úvodní tlak ale přinesl pouze jeden gól až v 15. minutě. Vzápětí zvyšovala Kratzmannová na 2:0. Chlapci z Kolovrat ovšem nedali Spartě nic zadarmo a několikrát zahrozili střelou a přesnou kombinací. Brankářka Vondrová ovšem všechny pokusy chlapců s přehledem zlikvidovala. Ačkoli sparťanky měly převahu, nedokázaly proměnit spoustu šancí. Do poločasu padla ještě třetí branka a do kabin se šlo za stavu 3:0. Druhý poločas byl o poznání lepší. Po krásné kombinaci poslala Ostrá míč před bránu, čehož využila podruhé Kratzmannová. Aktivní Ostrá po individuálním úniku ve 42. minutě centrovala opět na Kratzmannovou, které se nemýlila a připsala si tak hattrick. Chlapci z Kolovrat bránili, ale dívky Sparty si s nimi poradily. Po přesných střelách z dálky se dvakrát trefila Kožuriková. V 50. minutě se opět prosadila Ostrá. V posledních vteřinách se trefila také Hamplová a tím uzavřela celkové skóre na 9:0.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Po úvodním hvizdu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Bohužel jsme se trápili jak v kombinaci, tak v zakončení. Oceňujeme aktivní přístup a bojovnost holek. Vždy nám trvá, než se dostaneme do tempa zápasu a než se rozehrajeme. Často se také přizpůsobíme soupeřově hře. Stále je na čem pracovat, ale každým zápasem se zlepšujeme."

AC Sparta Praha - Sokol Kolovraty 9:0 (3:0)

Branky: Kratzmannová 3x, Kožuriková 2x, Šťastná 2x, Ostrá 1x, Hamplová 1x,

Sestava Kolovraty: Vondrová-, Masaříková, Pelíšková, Trachtová, Ostrá, Hamplová, Kloudová, Kratzmanová, Hujerová, Šermauerová

Výhra pod Ještědem

V neděli se pod Ještědem bylo sehráno další mistrovské utkání mladších žákyň. Počasí utkání přálo, svítilo sluníčko a nálada v týmu byla výborná. Mladé sparťanky nastoupily do utkání velice aktivně a již ve 4.minutě se prosadila Masaříková. Po úvodním tlaku a vydařených kombinacích ale dívky Sparty polevily a soupeř z Liberce zahrozil. Brankářka Kožuriková ale svůj tým podržela a akci zneškodnila. I přesto, že se první poločas hrál převážně na soupeřově polovině, na druhý gól se čekalo až do 30.minuty, kdy se podruhé trefila Masaříková. Do poločasu přidala branku ještě aktivní Kratzmannová.

Druhý poločas se opět odehrával převážně na soupeřově polovině. Druhých třicet minut již přineslo pohledné kombinace a mnoho šancí ze strany Sparty. Ve 40. minutě dorážela do prázdné brány míč Hovorková. O deset minut později se prosadila Svobodová. Sparťanky dívky z Liberce tlačily, měly mnoho šancí a střel, ale brankářka Liberce akce Sparty často zastavila a svůj tým podržela. V 52. a 53. minutě se prosadila aktivní Ostrá po krásných kombinacích celého týmu. Branku v 57. minutě také připsala kapitánka Sparty Hamplová. Konečný výsledek uzavřela Svobodová v 60. minutě.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Prvních deset minut přineslo pohledné kombinace. Holky dodržovaly pokyny, jednoduše kombinovaly a využívaly celou šířku hřiště. Bohužel zbytek prvního poločasu jsme se trápili v zakončení. I přesto, že jsme soupeře přehrávali, chyběla nám finální přihrávka a střelba. Druhý poločas přinesl aktivní a jednodušší hru z naší strany. I přesto, že jsme vyhrály, nejsme spokojeni s neproměňováním šancí a finálním zakončením. Naopak musíme holky pochválit za to, že začaly využívat celou šířku hřiště a dokázaly hru přenášet."

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:9 (0:2)

Branky: 2x Masaříková, 2x Ostrá, 2x Svobodová, Kratzmannová, Hovorková, Hamplová

Sestava: Kožuriková - Šermauerová, Mašínová, Hovorková, Masaříková, Pelíšková, Trachtová, Ostrá, Hamplová, Kratzmannová, Šmídová, Svobodová, Machytková