Sparťanky vyhrály nad Duklou

14. 4. 2018 | 20:21zpět na seznam novinek

V sobotu 14. dubna odehrály fotbalistky Sparty poslední kolo základní části na pražském Střížkově, kde má svůj domácí stánek v letošní sezóně Dukla. V prvním i druhém poločase sparťanky vstřelily shodně dva góly, celkem si tedy odvezly výhru 4:0.

Hrálo se za krásného slunečného počasí, diváků dorazilo osm desítek. První branka padla v 25. minutě, po přihrávce Strom se po zemi na zadní tyč prosadila Ringelová – 0:1. O sedm minut později se přímo z rohového kopu trefila Kylie Strom – 0:2. Sparťanky byly celý zápas více na míči, Dukla se vůbec do zakončení nedostávala.

Do druhého poločasu vyrukovali hosté místo 4-4-2 v rozestavení 3-5-2, které v ženském fotbale není moc často k vidění. A chvílemi to byl velmi dobrý, oku lahodící kombinační fotbal. V 58. minutě skórovala Burkenroad – 0:3. Gólu předcházela krásná spolupráce Staškové, Ringelové a Strom. V 71. minutě vybídla Strom ke střele Staškovou, která nedala Dolejšové v brance Dukly šanci – 0:4.

V dalších šancích byly v průběhu druhé půle např. Stašková (dvakrát pálila mimo), Nepokojová (její prudkou střelu na přední tyč Dolejšová zneškodnila) či Křivská (Dolejšová opět dobře zasáhla), skóre se však už neměnilo. Z pohledu Sparty je škoda, že skóre nebylo vyšší, vždyť podzimní duel skončil 10:0, ale i tak je na čem stavět. Za týden se hraje první zápas v nadstavbě o titul – proti nejlepšímu moravskému celku Slovácku už půjde o hodně.

Hodnocení trenéra Petera Bartalského: „Byl to první zápas pod novým realizačním týmem. Vážíme si vítězství, jsme rádi za každý gól, který jsme dali. Chtěli jsme dnes vysoko presovat, být agresivní a být hodně na míči, kombinovat. Děláme také různé nácviky, někdy to vyšlo, někdy ne. Víme, že nás čeká náročná, společná cesta. Chtěli jsme si vyzkoušet i rozestavení 3-5-2, abychom byli ještě ve větším přečíslení a vyšším postavení. Soupeře jsme do ničeho nepustili, neměl střelu. Další víkend chceme být nadále nároční. Družstvo drží spolu. A cítí, že můžeme být ještě lepší.“

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 25. Ringelová, 32. Strom, 58. Burkenroad, 71. Stašková
ŽK: 33. Košíková (Dukla)
Diváci: 80

Dukla: Dolejšová - Adámková, Košíková, Soukupová, Pýchová (46. J. Beštová) – Hrobská (76. Havlasová), Dvorská, Beránková, Kantarská, Rychtarová (67. Zemjánková) - Lesiv (46. Brázdová)
Sparta: Pižlová - Vyštejnová (46. Stašková), Odehnalová, Raben, Dlasková - Ringelová, Bertholdová (46. Stárová), Bužková (69. Koubová), Strom - L. Martínková (58. Křivská), Burkenroad (58. Nepokojová)