Sparťanky slaví mistrovský titul

3. 6. 2018 | 17:14zpět na seznam novinek

K poslednímu kolu 1. ligy žen jely sparťanky do Dobřan, kde má své domácí hřiště Viktoria Plzeň. Spartě stačilo k jistotě titulu vyhrát. A přesně to se stalo, rozhodnuto bylo už v prvním poločase. Sparta slaví titul po pěti letech.

Už v 6. minutě odcentrovala Stašková z pravé strany do vápna ke kopačkám Strom, která otevřela skóre - 0:1! V dalších velkých šancích byly Burkenroad a Stašková, ale míč do sítě dotlačit nedokázaly. Po 27 minutách hry se po faulu plzeňské obránkyně Šlajsové na hostující útočnici Burkenroad pískala penalta. Tu úspěšně proměnila Lucie Martínková - 0:2!

Domácí o poločase prostřídaly golmanky, do branky šla Vaníčková. A za svá záda nepustila ani jeden gól, spoustu šancí výborně zlikvidovala. Devět minut před koncem dokonce Odehnalové chytila penaltu, tu tentokrát vybojovala Stašková. Plzeň zahrozila v 87. minutě, střídající Plháková ale pálila mimo.

Hodnocení trenéra Bartalského: "Jsme rádi za celou sezónu. Před dvěma měsíci jsme měli bodovou ztrátu, ale podařilo se nám zrestartovat. Děvčata zabojovala, zvládli jsme to otočit. Šli jsme si za tím. A konkrétně tento zápas? Byl náročný, byl to poslední krok. Děvčata byly koncentrovaná někdy až moc, chtěli jsme to strašně moc zvládnout. Jsme rádi, že se to podařilo."

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 6. Strom, 27. L. Martínková z pen.

Plzeň: Holíková (46. Vaníčková) - Karasová, Ondrášková, Tauberová, Šlajsová (62. Plháková) - Švábová (46. Nehodová), Pacandová (86. Nesvedová), Mrázová, Markelová, Mikešová (83. Polcarová) - Mášová

Sparta: Pižlová - Odehnalová, Raben, Vyštejnová - Nepokojová (56. Bužková), Bertholdová (56. Dlasková), Stárová, Strom - L. Martínková - Stašková (85. Hälinen), Burkenroad (85. Křivská)