Sparťanky jsou ve finále poháru

13. 3. 2018 | 21:34zpět na seznam novinek

Sparťanky v úterý na Strahově porazily Slovan Liberec 3:2 a postoupily tak do finále domácího poháru. V něm se utkají se Slováckem, které o víkendu vyřadilo Slavii.

Liberec byl sice úředně domácím celkem, jako hřiště si však zvolil umělou trávu v Tréninkovém centru Sparty na Strahově. Sparta byla od začátku více na míči, velkou šanci Staškové v 17. minutě však dokázala Horáčková zlikvidovat. To už ale neplatilo v minutě dvacáté čtvrté, kdy aktivní Stašková poslala Spartu do vedení - 0:1.

Liberec se ke slovu moc nedostával, ale když už se tak stalo, byl z toho gól. V 35. minutě si Slovenka Šušolová postavila balon k přímému kopu a prostřelila Zuchovou - 1:1. Příležitost vrátit sparťankám vedení měly Bužková či Bertholdová, v obou případech ale byla Horáčková na místě.

Chvíli před koncem prvního dějství se po skrumáži před brankou Slovanu dokázala prosadit znovu Stašková a uklidnila tak letenské fanoušky - 1:2. O poločase sáhl kouč Janota k dvojímu střídání, do hry šly Stárová a Nepokojová. A střídání se podařilo na jedničku. Úplně volná Nepokojová na malém vápně totiž hned ve 48. minutě vstřelila hlavou gól na 3:1 pro Spartu.

Krajní záložnice Nepokojová byla vidět i dál, její průniky po levé straně hřiště soupeři dělaly těžkou hlavu. Skóre však zůstávalo nezměněno. A tak v poslední minutě utkání udeřil Slovan, trefila se útočnice Lišková - 2:3. A tento výsledek už vydržel až do konce.

Ve druhém poločase nastoupila do zápasu po dlouhodobém zranění Karolína Křivská, která nehrála od dubna loňského roku. „Jsem strašně ráda za první minuty na hřišti, kondičně se cítím každý trénink líp a líp. Teď už jenom zase získat klid na balonu a věřím, že těch minut bude víc a víc. Jsem zpátky a připravená pomoci týmu získat double,“ říká odhodlaně dvacetiletá útočnice. „Chtěla bych všem poděkovat: doktorům, fyzioterapeutům, kondičnímu trenérovi a celému týmu. A nejvíc ze všeho mé rodině a mojí přítelkyni za to, že stáli za mnou a pomohli mi vrátit se zpátky.“

Komentář trenéra Jana Janoty:Po návratu reprezentantek z Kypru jsme měli dva společné tréninky. Konečně jsme mohli zapojit některé dlouhodobě zraněné hráčky, proto jsem se rozhodl během tohoto pohárového utkání a příštího ligového utkání sestavu protočit, vidět všechny hráčky v ostrých zápasech a dle toho se rozhodnout pro následující období. Bohužel dnes chyběla Vyštejnová, Khýrová, Halinen, Dorsey a prozatím ještě L. Martínková, která však trénuje s týmem naplno a bude co nevidět zpátky na hřišti. Dnešní zápas byl charakteristický v tom, že jsme drželi míč, dobývali pozorně a obětavě bránícího soupeře, neproměnili své dobré příležitosti  (Stárová, Bužková, Koubová, Ringelová) a liberecké hráčky proměnily obě svoje střely na branku, které byly obě hodně laciné. Jsme ve finále poháru, jedeme dál, poučíme se z chyb a budeme dál pracovat. Pozitivní je, že tým je pohromadě a zdravý."

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 2:3 (1:2)

Branky: 35. Šušolová, 90. Lišková - 23., 45. Stašková, 48. Nepokojová
Diváci: 80

Liberec: Horáčková - Tůmová, Němečková, Bohatová, Dlouhá - Černá (89. Tlustá), Čiperová, Kovaľová, Šušolová, Kotlánová (71. Vančurová) - Lišková (90. Novotná)
Sparta: Zuchová - Dlasková, Odehnalová, Kladrubská (64. Moťovská), Strom - Ringelová (46. Nepokojová), Koubová (46. Stárová), Bertholdová, Bužková - Burkenroad (78. Křivská), Stašková (64. Mocová)