Sparťanky jsou v semifinále domácího poháru

15. 2. 2018 | 21:11zpět na seznam novinek

Sparťanky ve čtvrtek přivítaly na strahovské umělce tým Plzně ve čtvrtfinále domácího poháru. Spartu poslaly do semifinále góly Američanek Raben a Burkenroad.

Oba týmy začaly svou letošní pouť pohárem ve třetím kole. Sparta vyhrála na půdě divizní Sázavy u Lanškrouna 21:0, Viktoria postoupila přes ABC Braník po výhře 7:0. V brance Plzně se objevila Alexandra Vaníčková, která u Západočešek hostuje právě ze Sparty. V dresu obhájce trofeje nastoupila poprvé v soutěžním utkání posila Burkenroad. O premiérový start se jednalo i u osmnáctileté Khýrové.

Domácí začali aktivně, nejprve mířila Bužková nad, poté nastřelila břevno Burkenroad. V 17. minutě už americká posila Burkenroad pohotově zareagovala před brankou soupeře a z dorážky otevřela skóre - 1:0. Útočnice Burkenroad byla nadále aktivní, další její pokus však Vaníčková vyrazila.

Druhý gól přišel ve 34. minutě. Po rohu Kladrubské usměrnila míč do sítě stoperka Raben - 2:0. Hosté však rychle snížili. Ofenzivní záložnice Šlajsová mířila v 37. minutě přesně k pravé tyči branky Zuchové - 2:1. Před koncem poločasu mohla zvýšit vedení Vyštejnová, její dorážka z malého vápna ale nebyla přesná.

O poločase trenér Janota dvakrát střídal. Ke změně došlo na postu brankáře, kde Zuchovou nahradila Pižlová. A šanci se ukázat dostala dorostenka Dvořáková. Sparta byla i nadále více na míči. V 64. minutě zakončovala těsně mimo Bužková. V 74. minutě trefila tyč Burkenroad.

V průběhu druhého poločasu se do hry dostaly i další nadějné dorostenky Pochmanová s Cvrčkovou, také ony za A-tým podobně jako Khýrová a Dvořáková nastoupily vůbec poprvé. Zahrála si i Kavalová. Třetí gól Sparta vstřelila v 77. minutě. Cvrčková hlavičkovala pouze do břevna, ale Raben z dorážky už byla úspěšná - 3:1. Skórovat mohla Cvrčková ještě osm minut před koncem, její dalekonosná rána ale skončila nad brankou Vaníčkové.

Komentář trenéra Jana Janoty: "Odehnalová, Bertholdová, Hälinen, Ringelová, Stárová, Stašková, Dorsey, Moťovská a Koubová jsou hráčky, které k dnešnímu zápasu nebyly z osobních nebo zdravotních důvodů k dispozici. Proto byly povolány tři hráčky juniorky. Soupeř bránil v deseti lidech pod míčem, bylo to o odemykání a překonávání toho bloku. Jsem rád, že se nikdo nezranil, že se zapojily všechny hráčky a že jsme zápas zvládli. S tím množstvím absencí to nebylo úplně jednoduché. Přístup a odehrané minuty mladých hráček jsou příslibem do budoucna. Ale tohle je pro ně začátek, záleží na jejich přístupu, píli a disciplíně. Potenciál v nich určitě je."

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 3:1 (2:1)

Branky: 34., 77. Raben, 17. Burkenroad - 37. Šlajsová
ŽK: 24. Tauberová (Plzeň)
Diváci: 30

Sparta: Zuchová (46. Pižlová) - Dlasková, Raben, Kladrubská (81. Kavalová), Vyštejnová - Nepokojová (76. Cvrčková), Bužková, Strom, Khýrová (46. Dvořáková) - Burkenroad, Mocová (68. Pochmanová)

Plzeň: Vaníčková - Karasová, Ondrášková, Tauberová, A. Radová - Pacandová (78. Švábová), Markelová - Šlajsová, Mikešová (62. Mirtlová), Mrázová - Plháková (70. Krejčová)