Slavia Praha – Sparta Praha 0:1, výsledek finálové skupiny I. ligy žen

12. 5. 2001 | 16:28zpět na seznam novinek
Praha – Tři důležité body vybojovaly v sobotu na hřišti Vršovice 1870 fotbalistky Sparty Praha, které v roli hostujícího celku porazily pražskou Slavii gólem Ščasné z druhého poločasu. Letenské družstvo tak nadále zůstává na prvním místě finálové skupiny nejvyšší soutěže. Svěřenkyně trenéra Dušana Žovince si během úvodní čtvrthodiny vytvořily tři jasné šance, ve dvacáté minutě měly kopat penaltu, kterou však rozhodčí neodpískal. Ve 35. minutě byla zezadu zfaulovaná Došková a domácí tým hrál o deseti. Po přestávce projela obranou „sešívaných“ Ščasná a rozhodla o výhře Sparty 1:0. „Slavia zdržovala, kouskovala hru. My jsme se už nedokázali víc střelecky prosadit,“ uvedl trenér Žovince, jenž musel ve dvacáté minutě nuceně střídat Češpivovou kvůli zranění. Finálová skupina I. ligy žen: Slavia Praha – Sparta Praha 0:1 (0:0). Branka Sparty: Ščasná. Sestava Sparty: Cílová – Kohoutová, Chlumecká, Záhoříková (81. Ambrožová), Mašková – Češpivová (20. Fuchsová), Ščasná, Heroldová, Macková – Došková, Marková (87. Pivoňková).