S Turbine Potsdam těsná prohra

3. 2. 2018 | 22:07zpět na seznam novinek

V sobotu na Strahově pod umělým osvětlením sparťanky v přípravném utkání těsně podlehly Turbine Potsdam, dvojnásobnému vítězi Ligy mistryň.

Pro Spartu to bylo první klasické přípravné utkání zimní přípravy, doteď byly na programu halové turnaje. V sestavě soupeře se vůbec poprvé po svém příchodu objevila česká posila Klára Cahynová. Hosty navíc přijelo podpořit několik německých fanoušků.

Skóre otevřela už v šesté minutě přízemní ranou útočnice Andrea Stašková. Hosté rychle odpověděli, ve 13. minutě srovnala Slovinka Lara Prašnikar. A Němky zápas dokázaly otočit, na 2:1 dávala ve 24. minutě po rychlém brejku Felicitas Rauch.

Do druhého poločasu nastoupila Sparta ve značně obměněném složení. Vidět byla zejména brankářka Kateřina Zuchová, která pochytala několik vyložených šancí. Žádný gól ani na jedné straně už však nepadl a tak utkání skončilo těsnou výhrou bundesligového celku.

AC Sparta Praha - 1. FFC Turbine Potsdam 1:2 (1:2)

Branky: 6. Stašková - 13. Prašnikar, 24. Rauch

1. poločas: Dorsey - Vyštejnová, Odehnalová, Raben, Strom - Hälinen, Matulich, Stárová, Nepokojová - Stašková, Burkenroad
2. poločas: Zuchová - Hälinen, Raben (65. Moťovská), Kladrubská, Dlasková - Matulich (72. Vyštejnová), Stárová (65. Koubová), Strom, Khýrová - Bužková, Burkenroad (72. Nepokojová)

Komentář trenéra Jana Janoty: „Přípravné utkání mělo dvě roviny. První rovina byla kondiční. Pořád se ještě nacházíme v první polovině přípravy, kde pracujeme i na kondici. Druhá rovina měla ukázat, jak se hráčky dokáží vyrovnat s hrou proti silnějšímu soupeři, kde jsou pod časoprostorovým tlakem a musí se rozhodovat a jednat v rychlosti. I proto jsme se rozhodli dát prostor celému kádru, všem hráčkám, které byly zdravotně k dispozici. V tomhle ohledu panuje s utkáním spokojenost. Všechny hráčky dostaly určitý počet minut, měly prostor se ukázat. Škoda výsledku utkání. Za stavu 1:0 jsme soupeře přiměli k tomu, aby přidal na obrátkách. A my jsme ty jeho situace museli řešit s vypětím všech sil. Je škoda, že se soupeři podařilo otočit výsledek díky dvěma situacím: první po rohovém kopu, kdy jsme míč neodehrály důrazně z malého vápna. Druhá situace, kdy po našem útočném rohu došlo k rychlé brejkové situaci a soupeř otočil na 2:1 ve svůj prospěch. Což byly dva góly, které jsme de facto soupeři darovali. A to zamrzí. Je nutno podotknout, že ve druhém poločase Katka Zuchová chytila tři čtyři vyložené šance a podala velmi dobrý výkon. Ale i my jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli skóre vyrovnat, případně otočit. Chyběl však větší důraz či klid v koncovce. Cením si toho, že hráčky hrály až do konce, že jsme v posledních deseti minutách byli aktivnější, donutili jsme soupeře k odkopům. Škoda, že jsme zápas nedokázali zremizovat, nebo vyhrát. Dodalo by nám to psychickou sílu do další práce. I tak tam bylo mnoho momentů, které hodnotím pozitivně. Je potřeba si ty věci projít, poučit se z nich a vzít si z nich to dobré - a na tom stavět a pokračovat dál v nastolené práci. Utkání s těžkými soupeři dokážeme hrát vyrovnaně, máme šance my i oni. V těchto utkáních však rozhodují i věci jako zahrávání standardních situací, rohové kopy, brejkové situace, taktické fauly, přerušení hry atd. Zápas tedy určitě splnil účel a je jen škoda, že takových zápasů nehrajeme více a nemůžeme se s takovými soupeři utkávat častěji, protože by to hrozně moc posouvalo dopředu jak individuální činnost jednotlivců, tak týmový herní výkon.“