Realizační týmy ženského úseku Sparty pro sezónu 2018/19 - AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

Realizační týmy ženského úseku Sparty pro sezónu 2018/19

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

30. 6. 2018 | 11:36zpět na seznam novinek

A-tým


Ženy Sparty i nadále povede dvojice Peter Bartalský – Iva Mocová. V rámci větší integrity všech týmů se do tréninků zapojí také Jan Sumec (WU18) a Petr Balásek (WU16). U konce je angažmá Američana Joshe Schirmera. Naopak posilou zdravotní divize bude fyzioterapeutka Veronika Frodlová, která se vrací po mateřství. Samozřejmostí je pokračování bratrů Žovincových. Zůstávají také Pavel Koubek (masér), Adéla Markvartová (fyzioterapeutka), Matěj Čmejla (vedoucí), Petr Čechal (lékař), Kristina Schejbalová (lékařka) a Tomáš Kafka (PR). Kondiční trenér Rudolf Rondzik má od nové sezóny v gesci výhradně ženský A-tým.

WU18


Starší dorostenky prožily úspěšnou sezónu, když vyhrály ligu i prestižní turnaj ve Slaném. Realizační tým ve složení: hlavní trenér Jan Sumec, asistent trenéra Petr Macek, masér Miroslav Český a vedoucí týmu Milan Dlask zůstává nezměněn. Novinkou je příchod kondiční trenérky Pavly Satrapové, ta doposavaď působila u žákyň.

V družstvu proběhla také hráčská změna, Adéla Machutková zamířila do konkurenční Slavie Praha. „Zaráží mě volba tzv. volného přestupu, ale přejeme jí ve Slavii vše nejlepší a děkujeme jí za odvedenou práci pro Spartu,“ komentuje její odchod manažer ženského úseku Sparty Dušan Žovinec. Kristýna Siváková zůstává i pro sezónu 2018/19 na Slovácku.
WU16


Mladší dorostenky se od nové sezóny přetransformovaly v B-tým (podrobnosti). Hlavní trenérkou je Iva Mocová, asistentem Petr Balásek, kondiční trenérkou Pavla Satrapová, vedoucí Michaela Simůnková. Skončil asistent Petr Puč. Brankářky od A-týmu až po dorostenky má na starost Peter Bartalský.


WU15


Zkušená trenérka Eva Haniaková povede starší žákyně i nadále, spolu s ní zůstává také Tomáš Valenta. O fyzickou kondici hráček se stará Marek Náhlovský, brankářky má na povel Vladimír Stránský. Oba dva své funkce kondičního trenéra a trenéra brankářek zastávají také u mladších žákyň.

 WU13


Mladší žákyně patří také k týmům, které v uplynulé sezóny vybojovaly titul. Hlavním lodivodem zůstává Pavel Klíma. Technickou vedoucí je Kateřina Kožuriková.

 

WU11, WU9


Velké změny nastanou u přípravkových kategorií, kde končí dosavadní hlavní trenéři. „Starší přípravka získala titul mistra ČR, odvedli dobrou prácí. Ať už je to Patrik Hebousse ze starší nebo Eliška Machová z mladší přípravky, je potřeba jim poděkovat, tato sezóna se povedla. A jen potvrdila, že lidé pracující v realizačních týmech Sparty jsou lidé na správném místě,“ říká Dušan Žovinec.

O pohybovou zdatnost nejmladších hráček se bude starat Jaroslava Deutschová. V ženské Spartě tak v současnosti jsou čtyři kondiční trenéři: Rondzik, Satrapová, Náhlovský, Deutschová. „Budou mít také za úkol poskytnout hráčkám servis i ve formě individuálních tréninků, protože je přirozené, aby i individuální tréninky zabezpečovali trenéři Sparty,“ komentuje Žovinec.

Dalším z členů Sparty je Ivo Boleslavský, ten má pod dozorem odehrané minuty hráček. „Sleduje minutáže hráček nejen za Spartu, ale i v reprezentaci. Vycházejí z toho zajímavá, někdy až alarmující čísla. Stalo se například, že talentované hráčky nastoupily během měsíce na národní tým WU17 i WU19, do toho další zápasy za klub. Nesmíme hráčky přetěžovat! To je společný úkol Sparty i reprezentace, aby těch zraněných hráček bylo co nejméně,“ apeluje manažer Dušan Žovinec.

A ten dále říká: „Tento rok byl úspěšný, dokonce tak, že to dlouho nepamataji. De facto jediný neúspěšný tým Sparty byly starší žákyně, které prohrály finále na penalty proti Slavii. Ale když se podiváte na věk hráček, které do finále nastoupily, tak ty sparťanské byly až o dva roky mladší. Takže není žádná hanba prohrát se Slavií, která měla zkušenější tým. I druhé místo starších žákyň tedy beru jako úspěch.“

Mladší přípravka byla na republikovém finále třetí. „Tam výsledek není rozhodující, důležitá je radost ze hry. Určitě nepůjdeme cestou, abychom hledali posily do mladší přípravky. Tlak na výsledek roste až s tím, jak rostou hráčky. Důležité pro mě také je, že mládežnické týmy využivají celou šíři kádru. Starší dorostenky například ve finále ve Slaném nasadily tři hráčky mladších dorostenek, takový přistup se mi líbí.“

V poslední době, i díky aktivitě Petera Bartalského, je mezi týmy výborná součinnost, je to tým lidí, kteří spolupracují. To je pro mě stejná výhra jako poháry. Také si v podobě třeba Ivy Mocové, Tomáše Valenty či Petra Baláska Sparta do budoucna vychovává své vlastní trenéry, kteří jednou mohou být profesionálové,“ uzavírá Dušan Žovinec.

 

 • macek sumec
 • wu13 satrapová klíma kožuriková
 • mocová puč
 • eliška machová patrik hebousse
 • eva haniaková

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři