AC Sparta Praha

První americká brankářka v české lize

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

6. 4. 2017 | 14:05zpět na seznam novinek

Českou ligou žen prošlo v minulosti už několik Američanek, žádná ale nepůsobila na postu brankáře. Prvenství ukořistí pětadvacetiletá Megan Dorsey. Ve Spartě oblékne dres s číslem 22. Pro oficiální sparťanský web jsme ji poprosili o její první dojmy a krátké představení.

Megan, můžeš nám, prosím, popsat svou dosavadní fotbalovou kariéru?

S fotbalem jsem začala, když mi byly asi čtyři roky. Fotbal už hrála má starší sestra, takže jsem ji chtěla následovat a jít tak trochu v jejích šlépějích. V asi deseti letech jsem se začala soustředit na to, že budu brankářka. Lidé mi často říkávali „Páni, nechápu, jak si to mohla chytit.“. Což mě hřálo, chtěla jsem, aby mi to říkali i dál. Poté následovala studia na University of North Florida, kde jsem po čtyřech a půl letech získala titul v oboru Health Science. Také jsem na univerzitě získala cenu pro Sportovkyni roku. A minulý rok jsem hrála nejvyšší americkou soutěž za profesionální klub Orlando Pride (kmenovou hráčkou Orlanda je např. také hvězdná Alex Morgan - pozn. red.)

Co tvé první dojmy z Prahy?

O Praze nemůžu říct nic špatného. Než jsem sem přiletěla, říkali mi američtí přátelé, že Praha je nádherná. A přesně tak to také cítím, je fakt nádherná. Jsem také ráda, že mnoho Čechů mluví anglicky, usnadňuje mi to konverzaci. Ale nemohu se dočkat, až se sama začnu učit česky a budu moct vést konverzace v češtině.

Jsou nějaké zásadní rozdíly mezi Amerikou a Českou republikou, které jsi zatím zaznamenala?

Líbí se mi, jak zde řidiči aut zastavují a nechávají přejít chodce přes silnici. To je strašně milé. V Americe to úplně až tak zvykem není, že by chodci měli takovou přednost. Také mi přijde, že tu máte lepší espresso (směje se).

Co tvé pocity z přestupu do Sparty? A vzkázala bys něco sparťanským fanouškům?

Z toho, že můžu hrát za Spartu, jsem neskutečně nadšená. Udělám vše, co bude v mých silách, abych pomohla spoluhráčkám, realizačnímu týmu a fanouškům splnit naše cíle. Těším se, až potkám nějaké sparťanské fanoušky. Mohou mě také přiučit trochu češtiny (směje se). A vzkázala bych, že je vždy důležité věřit v sám sebe. Životní cíle se možná nesplní přes noc, ale když člověk vytrvá, bude stále pracovat, půjde si za tím, tak se sny stanou realitou.

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři