AC Sparta Praha

Prioritou je hrát naši hru

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

3. 10. 2017 | 13:56zpět na seznam novinek

Sparťanky jsou v řecké Soluni, kde se připravují na svůj úvodní zápas v Lize mistryň 2017/18. Soupeřem jím je místní PAOK. Před utkáním jsme vyzpovídali Jana Janotu, hlavního trenéra fotbalistek Sparty.

Jak složité bylo získávání informací o soupeři?


Bylo to složité. Informace, které jsou nejdostupnější, jsou dva roky staré. Co se týče videa, viděl jsem zápas PAOK - Örebro v Lize mistryň, ale ten tým se od té doby hodně změnil. Videa z ligových zápasů PAOKu dostupná nejsou. Známe však jejich soupisku, s jakou hráli kvalifikaci Ligy mistryň. Mám tu filozofii, že člověk by se měl získávání informací o soupeři věnovat. Čím více informací, tím více to může týmu pomoct. Tak jako nám loni v Lize mistryň pomohly informace o Twente, i když jsme nakonec vypadli. S informacemi o PAOku to bylo navíc o to složitější, že všechny články jsou v řečtině. A když si je člověk přeloží, nedávají ve finále moc smysl.

Znamená to tedy, že Sparta soupeři bude chtít vnutit svůj styl hry a určit ráz utkání?

Od začátku přípravy jsme pracovali na svém stylu hry. Navíc si myslím, že dokážeme i účinně měnit herní rozestavení, nemáme jen jedno. Soupeři se, i s ohledem na nedostatek informací o něm, přizpůsobovat nebudeme. Máme svou strategii, se kterou do utkání chceme jít. Prioritou je hrát naši hru, bez ohledu na to, co má nachystáno soupeř.

S jakým výsledkem byste byl spokojen?

To je těžké takhle říct dopředu. Nevím, jaký vliv bude mít prostředí, kolik přijde diváků. V ženském fotbale může prostředí holky dost ovlivnit. Ale doufám, že případná bouřlivá atmosféra ovlivní holky pozitivně. V utkání bychom chtěli zvítězit, to je jednoznačný cíl. Neříkám kolik, rozhodně však chceme na hřišti soupeře vstřelit branky a vybudovat si výhodnou pozici do odvety.

V posledním ligovém zápase Sparta porazila Duklu 10:0. Je tedy tým na Ligu mistryň dobře naladěn?

Už od vstupu do podzimní části cítím, že naše hra má určité parametry. Můžeme se o něco opřít, víme, co nám funguje. Poslední dva až tři týdny navíc z týmu cítím ohromnou chuť a vůli. S Duklou byl soupeř zalezlý, museli jsme dobývat. Na Slovácku jsme museli být houževnatí a soupeře přehrát. Vyzkoušeli jsme si tedy oboje. Tým je připravený. Navíc když v průběhu hry střídáme, tak se nezmění kvalita. Naopak tu kvalitu zvedneme. Líbí se mi přístup střídajících hráček, přijímají svou roli se zdviženou hlavou a dokáží týmu pomoc i z téhle pozice.

Je již jasno o sestavě?

Sestavu už mám v hlavě. Otazníky jsou ohledně průběhu zápasu, už dopředu jsem se snažil analyzovat různé možnosti vývoje. I hráčky jsou na ně připravené. Jsme také dobře připraveni z české ligy, jen to přeneseme do mezinárodního utkání. To, co hrajeme, použijeme i teď v tomto zápase. Pro hráčky se vlastně nic nezmění.

 • Jan Janota

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři