AC Sparta Praha

Podzimní část i výkony letních posil hodnotím pozitivně

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

7. 1. 2018 | 19:34zpět na seznam novinek

Před startem zimní přípravy přinášíme rozhovor s hlavním trenérem žen Sparty Janem Janotou. Přečtete si, jak hodnotí pozdimní část, letní posily či kdo v týmu skončil a jak bude vypadat příprava na jaro.

V Lize mistryň postup mezi nejlepších 16 týmů, v české lize stejný bodový zisk jako Slavia, která má však zápas k dobru. Jak celkově hodnotíte podzimní část?

Podzimní část hodnotím celkově pozitivně, protože se nám podařilo postoupit mezi 16 nejlepších celků v Lize mistryň a až na jedno výsledkově nepovedené derby se Slavii jsme v žádném jiném utkání na podzim neprohráli a zároveň ani herně neselhali, což je určitě pozitivní oproti předchozím obdobím.

Při pohledu na skóre sparťanky na podzim inkasovaly v lize pouze 5 branek, nejméně ze všech týmů. K tomu připočtěme další dvě čistá konta v LM a jedno v poháru. Je právě defenziva nejsilnější zbraní Sparty?

Nemohu říct, že bychom se defenzivě nějak zvlášť věnovali, trénujeme ji možná i míň než ofenzivní činnosti. Ale vzhledem k tomu, že obrana nastupuje ve velmi podobném, ne-li stejném složení ve velkém množství zápasů, tak si myslím, že dochází a docházelo k určité souhře a automatickým návykům, které se pak projevují i v těžších zápasech a jsme schopni eliminovat nebezpečné akce soupeře, potažmo neinkasovat.

Jak zatím hodnotíte výkony letních posil?

Výkony letních posil hodnotím zatím velmi dobře. A myslím si, že to je i vidět na jejich vytíženosti a minutáži, kdy z pěti nově příchozích hráček v průběhu podzimní části vždy tři až čtyři nastupovaly v základní sestavě. V závěru soutěžního období se do hry dostávala i pátá Simone Kolander, která však své působení v našem týmu ukončila a vrátila se zpět do Ameriky.Nastanou nějaké změny v kádru přes zimu?

Jak už jsem zmínil, skončila Simone Kolander. Žádné jiné změny ohledně odchodů neplánujeme. Ale určitě se snažíme dívat na další možné hračky, které by mohly případně posílit náš tým, ať už je to forma testů nebo forma doporučení, ale zatím nemáme jasno o tom zdá nějaká hráčka přijde. Je to vše otázka jednání a testů, které chceme, aby příchozí hráčky absolvovaly.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Zimní přípravu zahájíme 8. ledna, budeme se připravovat zejména v areálu TCM Strahov, kde máme naplánovány i přípravné zápasy. Asi nejvýraznějším soupeřem v rámci zimní přípravy bude Turbine Potsdam - účastník německé Bundesligy. Dále se utkáme s chlapeckými mi týmy Trutnova, Českých Budějovic a Sparty. Také budeme absolvovat dva halové turnaje v Německu, které nám zpestří začátek přípravného období. Na soustředění odjíždíme 8. února do Třeboně, kde se utkáme s ligovými žáky Českých Budějovic. V rámci zimní přípravy budeme chtít dále rozvíjet činnosti, kterým jsme se věnovali v předchozích obdobích, ale zároveň budeme zařazovat nové prvky do naší hry.

Je něco, co bylo v podzimní části zajímavé, a rád byste to zmínil?

Určitě bych rád zmínil to, že jsme udělali společně kus práce. Ať už v oblasti kondice, herních činností, herního projevu. Ale asi nejvíce v psychice, mentalitě. Líbí se mi nastavení holek, jak chtějí pracovat, jak se pořád chtějí zlepšovat a hlavně to pak chtějí ukázat, dokázat na hřišti v těžkých zápasech, což se nám ne vždy úplně dařilo. V tomto směru bych rád společně s nimi pokračoval. Je jenom škoda, že se po velmi dobrém průběhu nepodařilo první derby na Slavii, kde kdybychom vyhráli nebo neprohráli, tak by byl podzim velmi, velmi dobrý a i výsledkově by to potvrdilo náš nastavený směr. Nezbývá nic jiného, než to potvrdit a zlomit na jaře.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři