Plně ve hře o titul

28. 4. 2018 | 13:15zpět na seznam novinek

Pět kol do konce, pět bodů rozdíl. Nad sparťankami před zápasem visel Damoklův meč, pouze výhra by je totiž plně vrátila do hry o titul. Poslední ligová výhra v derby byla navíc už notně zaprášená, naposledy totiž Sparta zvítězila 6. září 2015.

Úvodní výkop patřil slávistkám, ale brzy již začaly úřadovat hostující hráčky. V deváté minutě poslala do vápna centr Bertholdová, naneštěstí hlavičkující Stašková byla v ofsajdu. Po dalším dobrém centru Vyštejnové zakončila hlavou mimo Nepokojová. A střelu Staškové Votíková opět chytila.

Zasloužený gól přišel ve 20. minutě. Martínková se u rohového praporku obtočila kolem své strážkyně a odcentrovala do vápna, kde hlavou skórovala Burkenroad - 0:1. O chvíli později sparťanským fanouškům zatrnulo, to když dalekonosná rána domácí Kožárové orazítkovala břevno.

Místo druhého gólu Sparty přišel trest. Chvíli před poločasem se po míči za obranu hnala na Dorsey Bartoňová a byla z toho penalta. Americká brankářka byla poté dlouho ošetřována. Penaltu proměnila Svitková - 1:1. Stále viditelně otřesená Dorsey byla hned po vyrovnání nahrazena Pižlovou.

Ve druhém poločase byla hra často rozkouskovaná. Docházelo k nedovoleným zákrokům, několik šancí překazil ofsajd. Domácí trenér Medynský byl vykázán na tribunu. Sparta se dožadovala penalty po zákroku na Staškovou.

Vítězný gól vstřelila Stašková v 62. minutě. Prošla středem hřiště a zakončila přesně k tyči - 1:2. Vedení mohla navýšit Bertholdová, ale nestalo se. Stav 1:2 vydržel až do konce.

Situace je nyní následující: Sparťanky po 965 dnech vyhrály ligové derby a pod novým realizačním týmem si drží 100% bilanci. Slavia vede ligu o dva body před Spartou, příští kolo hostí Sparta doma čtvrtou Plzeň, Slavia jede na Slovácko, které slávistky na jaře dokázalo vyřadit z poháru.