AC Sparta Praha

Obhájit titul dorostenek, prosadit se v áčku

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

11. 3. 2018 | 17:34zpět na seznam novinek

Obhájit titul dorostenek, prosadit se v áčku


Během zimního soustředění sparťanských starších dorostenek v Lomnici nad Popelkou jsme vyzpovídali Anetu Pochmanovou s Eliškou Dvořákovou. Obě jsou ročník narození 2001 a patří k oporám týmu.


Je to tady super. Zázemí a hotel, všechno výborný. Na trénincích se místo běhání zaměřujeme hodně na techniku s míčem, takže i tréninky jsou super,“ říká mladší z dvojice, šestnáctiletá Aneta Pochmanová. „Tréninky máme třífázové. Většinou je to tak, že ráno je trénink na hřišti, odpoledne také na hřišti a večer posilování. Byly jsme i v aquacentru, takže máme zajištěnou i regeneraci,“ přidává sedmnáctiletá Eliška Dvořáková.

Na podzim odehrály dorostenky jedenáct ligových utkání, z čehož v deseti případech odešly jako vítěz. „Myslím si, že se nám to s holkama vydařilo a určitě v tom budeme chtít pokračovat i na jaře. Musíme se snažit v každém zápase a nesmíme nikoho podcenit, abychom to dotáhli až do konce na prvním místě,“ líčí krajní záložnice Eliška.

Dalo by se říct, že jsme zatím neměli vůbec žádného soupeře, takže to bylo lehké. Snad se ostatní týmy přes zimu zlepší a bude to na jaře vyrovnanější,“ doufá Aneta, která nastupuje ve středu záložní řady.  Jedinou porážku tým utrpěl od pražské Dukly. „Podle mě jsme to hodně podcenily. Přišlo mi, že jsme byly před zápasem takové vysmáté,“ objasňuje příčiny.Obě jsou členky české reprezentace do 17 let, kterou čeká kvalifikace o postup na EURO proti Maďarsku, Srbsku a Itálii. „Na postup si věříme, máme dostatečně dobrý tým na to být na mistrovství Evropy. Jsme sehrané, už minulý rok bylo na ME hodně hráček ročníku 2001. Máme už zkušenosti a teď bychom ten tým měly táhnout. Pomoct třeba i těm mladším hráčkám, které toho tolik za sebou nemají,“ říká odhodlaně Eliška. Aneta dodává: „Máme velkou šanci postoupit. Musíme ukázat, co v nás je. O postup si to asi rozdáme s Itálií, proti té už jsme i hrály, proti Srbsku a Maďarsku ne. Jednou jsme už Itálii porazily 4:1, pak s ní 2:4 prohrály a 0:0 remizovaly, tam to bude dost vyrovnané.“

Jak Aneta, tak Eliška dostaly možnost připravovat se na dopoledních tréninkových jednotkách s ženským A-týmem. „Těším se, ale i bojím, je tam určitá nervozita. Dostat se do áčka a udržet se tam je každopádně můj cíl. Teď s týmem budu absolvovat dopolední tréninky a v létě se zapojím do přípravy. Ráda bych jednou šla i do zahraničí, například do Německa,“ říká Aneta, která jako své silné stránky vidí důraz, hlavičkové souboje a přehled ve hře. Zlepšit by naopak chtěla kličky a nabídku.Dostat se do A-týmu chce i Eliška. Ta se v lednu stala nejlepší střelkyní halového turnaje v německém Ergoldingu, který dorostenky vyhrály. „Vím, že do áčka přišly hráčky ze zahraničí. Rozhodně je to konkurence, ale musím se snažit a porvat se o to. Beru to spíš jako o to větší výzvu. Dostaly jsme nabídku chodit s nimi na „raňáky“. Herně nám to určitě pomůže, lépe si zvykneme na dospělý fotbal, těším se na to.“

A jaké jsou fotbalové vzory obou hráček? Eliška jmenuje Lionela Messiho. „Je technickej, rychlej, to se mi líbí.“ Aneta přichází s Neymarem. „Má sebevědomí, dělá kličky, nebojí se jeden na jednoho,“ hodnotí jeho přednosti. V ženském fotbale zase obdivuje Camille Abily z Lyonu.


Mládí vpřed


Ve čtvrtfinále českého poháru žen proti Viktorii Plzeň (reportáž) debutovalo v A-týmu Sparty hned pět nových tváří.

Kromě americké posily Burkenroad vyběhla od úvodního hvizdu na levé straně zálohy osmnáctiletá Michaela Khýrová. Ta je členkou A-týmu již od začátku zimní přípravy. V průběhu utkání se pak do hry dostaly záložnice Eliška Dvořáková, Aneta Pochmanová a útočnice Klára Cvrčková.

Sparťanky, obhájkyně trofeje, čtvrtfinále domácího poháru zvládly. Na Strahově zvítězily 3:1 a postoupily do semifinále. „Přístup a odehrané minuty mladých hráček jsou příslibem do budoucna. Ale tohle je pro ně začátek, záleží na jejich přístupu, píli a disciplíně. Potenciál v nich určitě je," hodnotil počínání nováčků trenér Janota.
 
Čtvrtfinále poháru žen: AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 3:1 (2:1)

Branky: 34., 77. Raben, 17. Burkenroad - 37. Šlajsová
Sparta: Zuchová (46. Pižlová) - Dlasková, Raben, Kladrubská (81. Kavalová), Vyštejnová - Nepokojová (76. Cvrčková), Bužková, Strom, Khýrová (46. Dvořáková) - Burkenroad, Mocová (68. Pochmanová)

 • dvořáková
 • pochmanová
 • starší dorostenky wu18 dvořáková kotrčová
 • pochmanová

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři