Mladší žákyně získaly v sobotu 6 bodů

21. 10. 2017 | 23:37zpět na seznam novinek

Mladší žákyně čekaly v sobotu 2 zápasy. Ráno odehrála děvčata zápas na půdě chlapců z Újezdu Praha 4 a hodinu po poledni na ně čekalo mistrovské utkání v I. lize mladších žákyň proti Dukle Praha na domácí půdě v Satalicích.

V ranním zápase nastoupila mladší sestava. Prostor dostaly především mladší hráčky. Z počátku byl zápas velice vyrovnaný. Sparťankám se nedařilo v prvním poločase trefit branku a protože chlapci vstřelili branku, do kabin se odcházelo s výsledkem 1:0 pro Újezd. Ve druhém poločase se zlepšila kombinace mladých sparťanek a hra se celkově zrychlila. Během pár minut byl zápas otočen. Dvakrát se trefila Kratzmannová a jednou Kožuriková. Spartě se i nadále dařilo přesně kombinovat. V 59. minutě se prosadila rychlá Šedivá. O minutu později si připsala hattrick Kratzmannová. Výsledek zápasu uzavřela střelou z dálky Kožuriková a sparťanky zápas v poklidu dohrály.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „V ranním zápase dostala větší prostor šikovná mladší děvčata a vedla si velmi dobře. Dívky nasbíraly zkušenosti a zápas nám ukázal, že i mladší děvčata se dokáží prosadit proti chlapcům.“

SK Újezd Praha 4 - AC Sparta Praha 2:6 (1:0)

Branky: Kratzmanová 3x, Kožuriková 2x, Šedivá 1x
Sestava: Vondrová - Kožuriková, Šedivá, Šmídová, Hovorková, Pelíšková, Trachtová, Kratzmanová, Machotová

Další výhra v 1. lize mladších žákyň

Od začátku zápasu diktovaly sparťanky tempo hry. Prakticky se hrálo pouze na jednu branku. Již ve 3. a v 7. minutě se střelecky prosadila Svobodová. Hráčky Sparty dobývaly branku Dukly a během dvaceti minut bylo skóre již 6:0, kdy se prosadily po dvou brankách Hamplová a Kožuriková, obě střelou ze střední vzdálenosti. Dívkám se dařilo také pěkně kombinovat a zakládat křídelní akce. Z jedné z nich se také prosadila Kloudová. Do poločasu se ještě trefila Masaříková a do kabin se tedy odcházelo za stavu 8:0.

Ani druhý poločas nepřinesl velké překvapení. Hráčky Dukly dvakrát zahrozily, ale Vondrová šance Dukly zneškodnila. Ve 41. minutě se trefila aktivní Svobodová a tím dovršila svůj hattrick. Hattrick si následně také připsala kapitánka Hamplová, která se po krásném centru Ostré šance nezalekla a nemýlila se. Tlak Sparty i nadále pokračoval. Hráčky kombinovaly a snažily se zakončit každou situaci. Z toho těžila ve 44. minutě Šedivá a o minutu později podruhé Kloudová. V závěrečných deseti minutách se ještě trefila dvakrát Ostrá a Kratzmannová.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Těší nás, že dívky začínají vnímat více naše pokyny a také dokáží využívat šířku celého hřiště a přenášet hru. Každé utkání je pro nás přínosem, i když je skóre tak vysoké. Stále je na čem pracovat a co zlepšovat.“

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 15:0 (8:0)

Branky: Svobodová 3x, Hamplová 3x, Kožuriková 2x, Kloudová 2x, Ostrá 2x, Masaříková 1x, Šedivá 1x, Kratzmannová 1x
Sestava: Vondrová- Kožuriková, Šedivá, Masaříková, Kloudová, Ostrá, Hamplová, Svobodová, Šermauerová, Kratzmannová, Machotová, Šmídová