AC Sparta Praha

Mladší žákyně vyhrály Dukla Cup

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

6. 2. 2017 | 11:22zpět na seznam novinek

Mladší žákyně

V rámci přípravy na nadcházející sezonu sehrály mladší žákyně tento víkend na pražské Julisce turnaj Dukla Cup. Turnaj se odehrál systémem každý s každým. Sparťanské hráčky postupně porazily pořádající Duklu, ABC Braník, hráčky Liberce a Plzně. Přestože náš tým díky nemocím nenastoupil v optimální sestavě, všechny hráčky, které hrály, soupeře přehrály fotbalovostí a touhou prosadit se.

Trenéři Puč a Lodeová: "Hrálo se na nové umělé trávě, kterou Dukla před nedávnem vybudovala. To přispělo k dobrému fotbalovému prostředí a i samotné hře. Celý turnaj  odehrála Sparta na slušné úrovni, přesto stále cítíme nedostatky, které chceme do začátku sezony odstranit."

Starší přípravka

Starší přípravka tento týden nehrála zápasy zimní ligy a proto odehrála dva velmi kvalitní turnaje. 

První turnaj byl pro starší hráčky a odehrál se ve Zbuzanech. Sparťanky poměřily síly s velmi kvalitními soupeři. Postupně se střetly s chlapci z Bohemians 1905 (2:1), Jihlavou (2:1), Rokycany (0:2), Motorletem (1:1) a FA Praha (1:0). Turnaj byl vyrovnaný a všechny zápasy končily minimálním brankovým rozdílem. Sparťankám se dařilo od prvního utkání, kde porazily velmi silné Bohemians i přes špatný začátek, kdy musely zápas obracet. Nepovedl se jen zápas proti Rokycanům, kde kluci dvakrát utekli a nakonec z toho byly dva góly. V posledním zápase se díky menšímu počtu přihlášených hrálo ještě "velké finále", kde sparťanky narazily na vítěze druhé skupiny. Zápas to byl jednoznačný a sparťanky zvládly i poslední zápas turnaje. Neoficiálně celý turnaj zaslouženě vyhrály.

V neděli odehrála mladší část starší přípravky turnaj na Hamru. Zde se postupně dívky utkaly s chlapci ze Zličína (smolně i přes převahu 0:0), ABC Braník (4:0), dvakrát proti Viktorce Žižkov (2:2 a 0:1) a v posledním zápase proti Stodůlkám (celý zápas na jednu bránu, ale stejně jako v prvním zápase nepodařilo se dát z mnoha šancí více gólů 1:1). Hráčky, až na první zápas, kdy to nebylo ono, odehrály všechny ostatní zápasy velmi kvalitně. Bohužel lepších výsledků se nepodařilo dosáhnout kvůli špatné koncovce. Střel a šancí ve všech zápasech byla hromada, ale bohužel gólů se podařilo dát málo. Sparťanky tak obsadily 4. místo na turnaji. 

Hodnocení trenéra Klímy: „Oba turnaje byly velmi kvalitně obsazené a prověřily naše hráčky dostatečně. Rozdíl byl v tom, že v sobotu se podařilo dát důležité góly. Což se nedá říci o neděli, i když šancí bylo na několik turnajů tak bylo i vinou malých branek velmi obtížné nějaké góly vstřelit.“

Sestava Turnaj Zbuzany: Horešovská, Kožuriková, Nováková, Pelíšková, Šmídová, Šedivá, Masaříková, Machotová 

Sestava Turnaj Hamr: Březinová, Rottová L., Truksová, Ondračková, Rottová V., Kvízová, Horešovská

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři