Mladší žákyně: turnaj a zimní liga

11. 3. 2018 | 22:16zpět na seznam novinek

Mladší žákyně před začátkem soutěží odehrály v neděli turnaj na Barrandově a jeden zápas zimní ligy.

Nedělního dopoledního turnaje se zúčastnily hráčky ročníku 2006, na které v prvních dvou zápasech čekal tým domácích F.T.A. a Xaverova. Oba zápasy měli podobný scénář. Soupeř se rychle ujal vedení a děvčata se probudila později a s výsledkem už toho moc nezmohla. Naštěstí dokázala i přes špatný vstup zabrat a herně se zvednout a soupeře potrápit.  V dalších zápasech už sparťanky hrály od začátku aktivně a soupeře hladce přehrávaly. Zápas s Unhoští byl  souboj o 3 až 4. místo.  Sparta se nevyvarovala chyb a inkasovala dvě zbytečné branky a zápas o gól  prohrála a tím i naději na medaile.

Zápas zimní ligy odehrály převážně starší hráčky r. 05 v prvním poločase hrála děvčata dobře a dokonce zaslouženě vedla 2:1. Bohužel v dalším průběhu po chybách a nízké aktivitě některých hráček, kluci zaslouženě ještě do poločasu dokázali otočit na 2:3. Vstup do druhé půlky dívkám nevyšel a po obdržení dalších dvou gólů přestaly některé hráčky hrát a soupeř zaslouženě vyhrál.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „V turnaji se nám moc nepovedl vstup do prvních dvou zápasů, ale přesto holky zaslouží pochvalu. I když rychle prohrávaly tak se nevzdávají a snaží se i oproti daleko kvalitnějším soupeřům hrát a bojovat až do konce. Bohužel starší ročník byl pravý opak - dobrý začátek, ale jakmile se nedaří,  tak většina hráček přestane hrát a sklopí hlavu. Od starších očekáváme v tomto ohledu daleko více, a doufáme, že nám to předvedou hned v dalším zápase."

Junior Chomutov - AC Sparta Praha 8:2 (3:2)

Sestava Turnaj 2006:  Smutná ,Kožuriková, Machotová, Šermauerová, Svobodová, Šmídová, Pelíšková, Kloudová, Masaříková, Jakubů

Sestava ZL: Vondrová, Ostrá, Trachtová, Hamplová M., Kratzmanová, Mašínová, Šťastná, Hovorková, Málková, Kostohryzová, Hamplová Anežka