Mladší žákyně: porážka od chlapců v zimní lize

21. 2. 2018 | 22:52zpět na seznam novinek

O víkendu měly mladší žákyně nabitý program. Těsně po poledni se hrálo utkání zimní ligy proti chlapcům na Barrandově. Zároveň drtivá část dívek odjížděla na turnaj do Rakouska. Utkání zimní ligy tak sehrálo méně dívek než obvykle a v netradičním složení.

Soupeřem mladších žákyň Sparty mělo být pražské Tempo, ale vzhledem k chřipkové epidemii v týmu Tempa, organizátoři narychlo změnili program ligy a proti sparťankám se postavil velice silný tým Fotball talent academy.

Zápas začal v očekáváném duchu. Chlapci z Fotball talent academy diktovali tempo utkání. Mladé sparťanky ale překvapily a prvních 20 minut byly chlapcům rovnocenným soupeře. Dokonce se jim podařilo vstřelit branku. Soupeř ale zrychlil pohyb, otáčel hru a vyhrával osobní souboje. Poločas skončil 4:1.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu a některým dívkám docházely síly. Sparťanky ke konci ještě upravily skore a vstřelily druhou branku.

Chlapci zaslouženě vyhráli 10:2, nicméně dívky musí být pochváleny za svoji bojovnost.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové:Proti nám se dnes postavil opravdu silný soupeř. Bohužel jsme nebyli v ideální sestavě, která by dokázala chlapcům konkurovat nebo je minimálně potrápit. I přesto musíme vyzdvihnout výkon holek v prvním poločase. Ve druhém poločase bohužel některé hráčky odešly fyzicky, ale i tak bojovaly do konce.“

AC Sparta Praha x Fotball talent academy 2:10 (1:4)

Branky: Nováková, Galbavá

Sestava: Benešová- Mašínová, Galbavá, Šmídová, Pelíšková, Kloudová, Málková, Nováková, Truxová, Marinská