Mladší žákyně o víkendu bez bodu

21. 1. 2018 | 19:02zpět na seznam novinek

V černou sobotu se proměnil první víkendový den pro mladší žákyně. Na programu měly dívky dvě utkání zimní ligy. Bohužel ani jedno z utkání nezvládly a díky tomu si nepřipsaly žádný bod.

Dopoledne se Sparta utkala s chlapci z Kolína. Prvních deset minut děvčata chlapce zaskočila, kombinovala a útočila. Bohužel chyběla finální fáze v podobě střelby a následného gólu. To ale bylo tak vše, co dívky v tomto utkání předvedly. Po deseti minutách začal diktovat tempo hry soupeř. Mladé sparťanky bojovaly a snažily se chlapcům vzdorovat. Pak ale přišel nešťastný vlastní gól, který tým bohužel zlomil. Dívkám ze Sparty se pak již nepodařilo dostat do tempa hry, nedařila se kombinace a tím pádem chybělo také zakončení. V předposlední minutě navíc chlapci přidali ještě jeden gól a poločas skončil 2:0. Nicméně výsledek nebyl ztracený. Druhý poločas bohužel začal špatně. Hráčky se nedostaly k žádné kombinaci a bohužel jim chyběla také bojovnost. Ve druhém poločase přidali chlapci ještě jeden gól a zaslouženě vyhráli 3:0.

AC Sparta Praha - Kolín 0:3 (0:2)

Sestava: Kožuriková- Hamplová, Šmídová, Kloudová, Pelíšková, Svobodová, Masaříková, Šermauerová, Ostrá, Kratzmannová, Machotová, Nováková, Paulů

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „S tímto výkonem nemůže být rozhodně spokojeni. Holky dělaly hrubé chyby, které chlapci trestali. Navíc se jim nedařilo držet míč a nedařilo se jim ani kombinovat. Nejvíce nás mrzí, že dívky zápas vypustily a přestaly bojovat. Bylo to čekání na konečný hvizd rozhodčího. Toto se nesmí stávat. Každý den není posvícení a ne vždy se daří, ale nikdy se nesmí zápas vypustit a musí se bojovat do poslední minuty.“

Odpoledne dívky nastoupily v nezměněné sestavě k druhému utkání. Soupeřem jim byl Chomutov. Po prvním zápase následovala týmová promluva trenérů k hráčkám a individuální rozhovory. Veškeré rozmluvy přinesly pozitivní efekt. Dívky od první minuty bojovaly, hrály zodpovědně a dařila se jim kombinace. Také se nebály a střílely i ze střední vzdálenosti. Během 20 minut si vypracovaly několik gólových šancí, které ale neproměnily. Chlapci také několikrát zahrozili, ale veškeré střely zneškodnila brankařka Kožuriková. Mladé sparťanky během prvního poločasu měly minimálně osm jasných gólových šancí. Některé hráčky také předvedly nádherné individuální akce a šly samy na brankáře soupeře, ale šance neproměnily. Chomutovští je ve 25. minutě potrestali a vstřelili první branku. Děvčata ale nic nevzdala a bojovala dál. Bohužel po individuální chybě inkasovaly další gól. Poločas tak skončil příznivěji pro chlapce. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Dívky chlapce přehrávaly, vypracovaly si několik šancí, ale nic neproměnily. Tým několikrát podržela také brankářka Kožuriková. V posledních deseti minutách se sparťanky nadechly a během pěti minut se dvakrát trefila kapitánka Hamplová. Zbývalo pár minut do konce a tak Sparta zariskovala a více otevřela hru. Vytvořila si velký tlak, který ale nevyužila. Naopak inkasoval čtvrtý gól. Zápas tedy skončil prohrou 4:2.

AC Sparta Praha - Chomutov 2:4 /0:2/

Branky: Hamplová 2x

Sestava: Kožuriková - Hamplová, Šmídová, Kloudová, Pelíšková, Svobodová, Masaříková, Šermauerová, Ostrá, Kratzmannová, Machotová, Nováková, Paulů

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Za první poločas musíme holky pochválit. Bohužel jsme nedokázali proměnit ani jednu šanci, kterou jsme si vypracovali. To se nesmí stávat. Ve finální fázi chyběl klid a přesnost. Jsme rádi, že holky bojovaly v tomto zápase jako tým a dokázaly vstřelit dvě branky a tím zdramatizovat utkání. Do zápasu daly holky srdíčko, ale chybělo to fotbalové štěstíčko. Celkově ale s utkáními, které jsme dnes odehrály, nejsme spokojeni.“