Mladší přípravka hostila turnaj šesti týmů

15. 10. 2017 | 23:02zpět na seznam novinek

Mladší přípravka hostila turnaj šesti týmů, starší přípravka vyhrála nad Vinoří.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

V nedělním mistrovském utkání  změřili síly tým starší přípravky Sparty a tým chlapců z Vinoře. Za slunečného počasí podaly sparťanky dobrý výkon.  Děvčata  nastoupila do utkání s odhodláním vyhrát další zápas.

Do vedení se dostala hned v první čtvrtině  po krásné kombinaci hráčky Lagronové. Radost netrvala však  dlouho.  Vinoř brzy srovnala stav utkání. Sparťanky se však nezalekly a bojovaly dále. Ve druhé a třetí čtvrtině díky brankám Němečkové, kapitánky Horešovské a Herbrychové opět soupeři odskočily. Čtvrtá čtvrtina opět patřila hráčkám Sparty. Velmi dobře hrající Míša Němečková vstřelila tři krásné góly. Soupeř se však do poslední chvíle nevzdával a v posledních minutách vstřelil druhou branku.

AC Sparta Praha - TJ Sokol Vinoř 7:2

Komentář trenérů: "Děvčata dnes předvedla dobrý výkon. Musíme pochválit Míšu Němečkovou za vstřelené branky a  Nikolu Kvízovou, která výborně chytala v bráně a pro soupeře byla nepřekonatelná. V zápase se však objevilo i velké množství šancí, které bohužel nebyly z naší strany proměněny. Věříme však, že dnešní zápas byl pro holky poučením do příštích zápasů."

Sestava: Kvízová - Chumanová, Horešovská, Březinová, Jankovská, Blechová, Němečková, Herbrychová, Lagronová, Rottová

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Sparta Praha hostila turnaj mladších přípravek seriálu v areálu sportovního klubu v Satalicích.

Turnaje se účastnilo šest týmů mezi kterými nechyběla družstva SK Slavia Praha, FK Dukla Praha, FK Pardubice, Sokol Třebeš, FK Krásná Studánka a AC Sparta Praha.

První utkání sehrála přípravka Sparty s dívkami Sokola Třebeš. Utkání bylo plné osobních soubojů a bojovnosti a děvčata zaslouženě zvítězila 2:1. Následovalo těžké utkání s fyzicky i herně vyspělejším soupeřem SK Slavia Praha, které i přes řadu nadějných akcí prohrála 0:3. Ve třetím zápase pokračovalo snažení sparťanek. V zápase proti Pardubicím chyběl občas důraz, bojovnost i štěstí, které každý tým potřebuje, aby vítězil. I z těchto těchto důvodů to byla prohra 2:4. Další pražské derby s Duklou Praha, bylo od samého počátku velmi vyrovnané a ozdobené krásnými výkony brankářek obou týmů. Díky tomu také utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1. Posledním soupeřem, bylo družstvo dívek z FK Krásná Studánka, které hnáno nejlepší diváckou kulisou v podobě hlasitého skandování, bojovalo a nedovolilo Spartě dostat se do dostatečného počtu šancí, ze kterých by děvčata byla schopna skórovat a zvýšit tak své naděje na lepší výsledek. I toto utkání znamenalo bohužel i přes velikou bojovnost a doslova odevzdání posledních sil prohru 0:3.

Trenéři mladší přípravky: “Tentokrát to bylo téměř naše výkonnostní maximum. Musíme, ale opět ocenit bojovnost a nasazení všech našich malých fotbalistek! U řady z nich jsme zaznamenali herní a dovednostní progresi, která je určitě velmi dobrým příslibem pro nadcházející období. Věříme, že si nasazené tempo a trend udržíme a budeme se společně více a více zlepšovat! Odehraný turnaj v podobné konkurenci je vždy tím nejlepším ukazatelem toho na co je třeba se zaměřit v dalších společných trénincích, co musíme týmově i individuálně zlepšit a dovolí nám stanovit si ty správné cíle! „

„Sparťanky“ máme z Vás velikou radost, děkujeme a těšíme se na další trénink!

Trenéři Martin, Eliška a Jana

Sestava: Váňová Barbora, Ambrušová Klára, Bohatová Silvie, Houštecká Tereza, Janů Jasmína, Latochová Tereza, Šubrtová Barbora, Šubrtová Zuzana, Tesařová Denisa