Mladší dorostenky přišly o výhru v poslední minutě

16. 10. 2017 | 21:45zpět na seznam novinek

Po dvoutýdenní pauze čekal na mladší juniorku zápas proti týmu ze Satalic. Ten byl před zápasem o dva body před Spartou a zápas dal holkám možnost jej předskočit. To se bohužel nakonec nestalo a Satalice si v hodině dvanácté odvezly ze Strahova remízu.

První poločas příliš šancí nenabídl. Holky měly místy územní převahu, ač nebezpečnější byl soupeř. V 16. minutě sice utekla Novotná, nedokázala však ani nadvakrát dovézt míč do sítě. Satalice nepříjemně napadaly a posílaly nepříjemné balony za obranu, brankářka Podhráská však většinou byla u míče včas.

Ve druhém poločase se oba týmy vrhly do útoku a šance, kterých jsme si v první půli tolik neužili, přibývaly. Spartu několikrát výborně podržela brankářka Kubištová, která dvakrát vychytala samostatný nájezd útočníka. Nedáš – dostaneš. I toto pravidlo bylo uvedeno v praxi o dvě minuty poté, co Sparta přežila nemožné. Ve 46. minutě zahrávala Sparta roh, míč se dostal až k autové čáře, kde ho ještě na hřišti zachránila Kadlecová a přes Pirklovou se míč dostal až k Procházkové, která z vápna nekompromisně propálila vše, co jí stálo v cestě – 1:0!

Sparta se viditelně zvedla a převzala otěže zápasu, tři minuty po úvodní brance přišel další gól. Procházková se tentokrát převtělila do role nahrávače a vybídla Paulenovou ke střele z dálky. Míč letěl pod břevno a Sparta mohla opět slavit – 2:0!

Krátce na to mohla skórovat po pěkné spolupráci na kraji hřiště Pirklové s Foroughi-Dehnawi Wertheimová, její střela však mířila mimo tyče. Soupeř byl v této fázi viditelně zaskočený, bohužel pro Spartu se však přeci jen zvedl. V 60.minutě po krásné individuální akci skóroval Klouda. Na půlce získal míč, prokličkoval obranou a zamířil přesně k tyči – 2:1!

Satalice gól pokropil živou vodou a vytvořil si velký počet šancí, při kterých držela Kubištová Spartu nad vodou. Sparta se obávala o výsledek a na kopačky se vkrádala nervozita a strach o výsledek. V 70.minutě přišla poslední šance Satalic, jak ovlivnit výsledek. Přímý pokutový kop z 25 metrů nasměroval Macháček přímo do šibenice a udělal tak tečku za tímto zápasem, jelikož rozhodčí ihned poté odpískal konec utkání – 2:2!

Týmy se tedy rozešly smírně, bodový rozestup zůstal stejný. Sparta je po šesti zápasech na solidním pátém místě. Další kolo odehrají holky v Kolovratech proti místním žákům v neděli 22.10. od 13.30 hodin.

Hodnoceni asistenta trenéra Petra Baláska: Do zápasu jsme vstoupili aktivně, snažili jsme se hrát kombinační fotbal. Soupeř mel ve svém kádru hráče i o hlavu vyšší, přesto jsme v osobních soubojich nezaostávali. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, kdy za zmínku stojí šance Novotné a výborný zákrok gólmana. Do druhé půle šly holky s odhodláním vstřelit branku. První část druhého poločasu patřil nám a rázem jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Nám se bohužel nepodařilo vstřelit třetí branku, která by přinesla uklidnění na naší stranu. Zápas skončil remízou 2:2, která je pro nás, po průběhu utkáni a vedení 2:0, ztrátou. Mrzí mě, že jsme náskok neudrželi a nepřidali třetí gól. Nutno podotknout, že soupeř nesložil zbraně a hrál až do konce utkaní. Gól v posledních vteřinách byl velice hořký. Přesto hráčky předvedly dobrý výkon a s předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Věřím, že v příštím zápase si odvezeme nějaký bod z Kolovrat a nabudíme se před náročným závěrem podzimní časti, kdy nás čekají těžké zápasy."