Mladší dorostenky: poslední zápas podzimu

21. 11. 2017 | 13:32zpět na seznam novinek

Poslední zápas podzimu sehrály mladší juniorky na stadionu v Cholupicích, kde po tvrdém boji a vypjaté atmosféře prohrály 4:2. Holky tak přezimují na osmé příčce se skóre 26:26 a se čtrnácti body, které získaly za 4 výhry, 5 proher a 2 remízy.

V Cholupicích na Spartu čekal jeden z nejtěžších soupeřů – Cholupice. Těm patří druhé místo, jelikož pouze dvakrát našly přemožitele. Juniorku tak čekal velmi těžký zápas, ke kterému však dorazila plná odhodlání a sil, které našetřila díky zrušenému pátečnímu tréninku, místo kterého šla podávat balony mužskému áčku při zápase s Jihlavou.

Do utkání holky vstoupily výborně a na hřišti nebylo znát, který tým má v tabulce navrch. Domácí zmáčkly a vytvářely si územní převahu. Tomu napomáhal i fakt, že brankář Cholupic plnil roli stopera a to se vším všudy. Fotbalovou modernu dovedl k dokonalosti, když svůj tým dirigoval z půlící čáry. To dávalo holkám možnost střílet prakticky už od kruhu, ovšem domácí obrana si zpočátku počínala velmi jistě.

Cholupice měly velmi nebezpečné rychlé protiútoky, hrozily především kolmými obrany za obranu, kde již čekali velmi rychlí útočníci. Takto padnul i první gól, kdy se k balónu dostal Vlček, obešel i Kubištovou a vstřelil úvodní branku utkání 1:0!

Ač hrála především Sparta, nebezpečnější byl soupeř. Několikrát předvedla doslova zázračný zákrok brankářka Kubištová a držela juniorku nad vodou. V 17. minutě nejdříve dobře vykryla střelu, kdy se před ní opět zjevili sami hráči Cholupic, ovšem na dorážku Hanuše již byla krátká – 2:0!

O pět minut později však bylo veselo i na druhé straně. Paulenová nezvykle zůstala vepředu a vyplatilo se. Dostala balon za obranu, někde mezi půlkou a velkým vápnem obešla i brankáře a uklidila míč do sítě – 2:1!

Holky trefa povzbudila natolik, že o dvě minuty později se mohly radovat z vyrovnání. Dozorcová využila prázdné brány soupeře a z půlky přehodila obranu i brankáře. Ač střela ke konci neměla patřičnou rychlost, pomalý brankář ji stihl až u brankové čáry, kdy navíc podklouznul a míč si nešikovně srazil do vlastní brány – 2:2!

První poločas ukončil rozhodčí poté, co asistent rozhodčího – zástupce domácích, napálil míč, který k němu zrovna mířil, plnou silou za čáru. Tento moment přinesl další emoce a chvíli to vypadalo, že diváci kromě fotbalu uvidí i boxerskou vložku. To vše kvůli odmávanému ofsajdu na druhé straně, ze kterého padnul gól.

Druhý poločas měl tedy o něco větší grády, emoce planuly na hřišti i mimo něj. Domácí do něj vstoupily s úplně jiným nasazením než do prvního a převzali otěže utkání. Holky stálo utkání spoustu sil, Cholupice byly dobře fyzicky i rychlostně vybavené. Remízový stav trval až téměř do konce utkání, které však poznamenalo již druhé zranění v zápase, kdy po Doskočilové musela v 65.minutě ze hřiště i Johnová. Přeskupení řad přineslo trest v podobě gólu již za 3 minuty, kdy se pěknou střelou z dálky k tyči prezentoval Hanuš 3:2!

Z domácích spadla nervozita a krátce na to přidali pojišťovací gól na 4:2, kdy hattrick zkompletoval Hanuš.

Domácí vyhráli zaslouženě, měli více nebezpečných příležitostí, ale Sparta mohla odjíždět s hlavou nahoře, jelikož předvedla obzvláště v prvním poločase výkon na hranici svých možností.

Hodnocení asistenta trenéra Petra Puče: "Bylo tam odhodlání, kvalita. Bylo dobré, že se hrálo podle pokynů trenérů, dodržoval se herní systém i herní rozestavění a samozřejmě jsme měli strategii. Na fakt, že brankář dost často vybíhal do pole, jsme reagovali tak, že jsme dali dvě branky, byť vyrovnávající, ale celý zápas jsme vlastně úplně znova nastartovali. Celý druhý poločas měl bohužel soupeř územní převahu, ale my jsme měli odvahu bojovat aspoň o bod, ne-li o tři s tím, že budeme trpělivě čekat na chybu soupeře. Byť se dvě chyby soupeře objevily, nedokázali jsme gólově jít do vedení, za což nás v té poslední fázi utkání soupeř dvakrát potrestal. Byť jsme prohráli, je to jeden ze zápasů, kdy jsme hráli na své maximum. Za což jsem rád."

TJ Sokol Cholupice 4:2 AC Sparta Praha
Góly: Paulenová, Dozorcová

Sestava: Kubištová (B), Krebsová, Kadlecová, Machová, Doskočilová, Novotná, Johnová, Paulenová, Dozorcová, Mrázková, Procházková

Střídání (hokejově): Pirklová, Viktorová, Wertheimová