AC Sparta Praha

Juniorky odjely na soustředění na Šumavu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

30. 1. 2016 | 15:55zpět na seznam novinek

Ve čtvrtek ráno odjely juniorky na týdenní soustředění do horského hotelu Sádek v srdci Horního Chodska na hranici CHKO Český les. Rodinný hotel obklopují hluboké lesy a poskytuje týmu důležité zázemí pro náročnou přípravu. Na soustředění odjelo 19 fotbalistek + 3 členové realizačního týmu.

Tréninkové jednotky jsou zaměřeny na fyzickou přípravu, která je především v režii kondičního trenéra Martina Nevěda. Večerní tréninky v posilovně jsou věnovány posilování hlubokého svalového stabilizačního systému.

V neděli je na programu přátelské utkání s týmem žen Viktorie Plzeň. V pondělí budou mít juniorky k dispozici hřiště s umělou trávou v Domažlicích.

V rámci soustředění navštíví juniorky také nově otevřené aqua centrum Waldmünchen v nedalekém Německu.

Při této příležitosti jsme požádali trenéra Jana Sumce, aby zhodnotil podzimí část sezóny: „Do nové sezóny jsme vstupovali s podstatně obměněným a omlazeným kádrem a tak bylo zřejmé, že nás čeká tvrdá práce. Důležité však bylo, že hráčky měly vůli, píli, dravost a chuť vítězit. V úvodních mistrovských zápasech se nám dařilo herně i výsledkově. První velmi důležité utkání nás čekalo na půdě vedoucího Slovácka, kde jsme takticky nezvládli poslední minuty a po gólu z rohového kopu zde prohráli nejtěsnějším rozdílem."

"Podstatné bylo," pokračuje trenér Sumec v hodnocení, "že jsme dokázali zmobilizovat síly a i přes některá zranění nezaváhali v následném derby se Slavií. Následovala utkání s Hradcem a Pardubicemi, ve kterých jsme postrádali reprezentantky do 19 let a příležitost tak dostali hráčky širšího kádru. Po návratu z reprezentačních akcí jsme měli prostor důsledněji pracovat, což se také odrazilo ve výsledcích a převáděné hře. Nejdůležitější utkání podzimu s týmem Slovácka jsme na domácí půdě zvládli a udrželi se tak ve hře o titul."

 • Juniorky soustředění Šumava
 • Juniorky soustředění Šumava
 • Juniorky soustředění Šumava

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři