Dorostenky vyřazeny z poháru

24. 2. 2018 | 21:03zpět na seznam novinek

V polovině února sparťanské juniorky vyrazily do Hradce Králové, kde je čekal boj o finále poháru. Sestava na utkání se vzhledem k probíhající chřipkové epidemii nerodila snadno. Nakonec k zápasu cestovalo osm hráček z mladší juniorky a sedm hráček z té starší.

Hradec do utkání vstoupil bojovně a ovládl střed hřiště. Kompaktním výkonem znemožňoval Sparťankám kombinaci do vápna a sám vyrážel k rychlým a nebezpečným protiútokům. První vážnější šance Sparty přišla až v 18.minutě, kdy se k míči v šestnáctce dostala Kodadová, prvním pokusem sice trefila spoluhráčku, ale tím druhým jen těsně minula tyčku.

Ve 26. minutě se po pěkné křídelní akci Machové dostala k míči Dozorcová a nedala brankářce šanci - 0:1! Reakce domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Hned dvě minuty po gólu bylo srovnáno. Po zbytečné ztrátě míče a následné standardce se k míči dostala Kňourková a na dvakrát překonala Sparťanskou brankářku - 1:1!

Do druhého poločasu šly na hřiště Sparťanky s tím, že více využijí křídelních prostorů, bohužel se stále snažily hrát skrz střed hřiště a Hradec jim vyjma dvou střel zpoza vápna nic nedovolil. Za svou urputnost a bojovnost byl Hradec odměněn v 55.minutě, kdy se lehce středem dostala do samostatného úniku opět Kňourková a vstřelila svůj druhý gól - 2:1!

Do konce zápasu se hrálo spíš mezi vápny bez nějaké větší či menší šance, do finále tak zaslouženě postoupil domácí tým a Sparta bude muset zkoušet své štěstí příště.

FC Hradec Králové 2:1 AC Sparta Praha
Góly: Kňourková 2x - Dozorcová

Sestava: Kulhánková, Kotrčová, Dudová, Kadlecová, Grešová, Novotná, Mrázková, Šrámková, Machová, Prokůpková, Procházková Střídání (hokejově): Dozorcová, Krebsová, Pirklová, Kodadová