Dorostenky ovládly Memoriál Vladimíra Housy

14. 3. 2018 | 19:22zpět na seznam novinek

V neděli 11. března se sparťanské starší dorostenky zúčastnily Memoriálu Vladimíra Housy, turnaje žen pojmenovaném po bývalém dlouholetém trenérovi Liberce. Hrací doba byla 2 x 30 minut, hrálo se na liberecké umělce U Nisy.

Na turnaj sparťanky přijely se sobotním mistrovským vítězstvím z Hradce Králové, kde po jednoznačném průběhu utkání vyhrály 5:0. V úvodním utkání turnaje byl naším soupeřem opět tým Hradce Králové, ale tentokrát ženy. Zápas skončil s naší mírnou převahou bez branek.

Ve druhém duelu proti Liberci se soupeř ujal po rychlé brance vedení, kdy naše obrana pouze přihlížela centru a následné gólové střele. Ještě do přestávky vyrovnala Kavalová (jinak hráčka A-týmu) krásnou střelou z trestného kopu. Ve druhém poločase se situace opakovala a Kavalová další střelou z trestného kopu vstřelila i druhou, vítěznou branku. Těmito dvěma trefami nakonec vyhrála i cenu pro nejlepší střelkyni turnaje.

V posledním utkání nám i remíza zajišťovala vítězství v turnaji, ale holky po dobrém výkonu porazily Duklu a tím s náskokem ovládly celý turnaj.