Domácí ztráta se Slováckem

25. 3. 2018 | 17:22zpět na seznam novinek

Ve šlágru 13. kola 1. ligy žen remizovala Sparta na Strahově se Slováckem 1:1. Spartu poslala do vedení Andrea Stašková, hosté srovnali v poslední minutě díky Michaele Dubcové.

Sparta začala dobře, v 10. minutě přihrála Burkenroad Staškové, ta přesnou střelou k tyči otevřela skóre - 1:0. V další velké šanci ránu Burkenroad na poslední chvíli zablokovala obrana Slovácka. Hosté v prvním poločase nebezpeční nebyli. Za zmínku stojí jen přímý kop Bychkové, ten v pohodě lapila Dorsey. Zvýšit mohla gólem do šatny Nepokojová, i její pokus však brankářka chytila.

I druhá polovina zápasu byla ve znamení větší aktivity Sparty. Do několika šancí se drala Stašková, Bužková trefila tyč. Tlak vrcholil mezi 72. a 74. minutou. Nejprve Stašková hlavičkovala na malém vápně, brankářka Růžičková chytila. V úniku byla střídající Křivská, Růžičková její zakončení vyrazila. A konečně kapitánka Odehnalová po rohu Strom dobře zavírala prostor na zadní tyči, mířila však jen těsně mimo. V 88. minutě skončila střela Kladrubské na břevně.

Slovácko ke konci sice mělo více míč na svých kopačkách, ale k nějakému tlaku se nedostávalo. Přihrávaly si většinou jeho stoperky mezi sebou, přechodová fáze spočívala často jen v dlouhém nákopu od Paz. Už v nastaveném čase dokázal moravský celek vybojovat přímý volný kop ze zajímavé pozice. Z něj M. Dubcová poslední střelou utkání rozesmutnila sparťanskou obec - 1:1. Hlavní rozhodčí Zadinová následně odpískala konec utkání.

Do konce základní části zbývá jedno kolo. Slavia má 37 bodů, Sparta 32, Slovácko 28. Hráčky Sparty mají titul stále ve svých rukou, když vyhrají zbývajících sedm utkání (1 v základní části + 6 v nadstavbě), budou první. Další kolo se hraje 14. 4. na Střížkově proti Dukle.

Komentář trenéra Jana Janoty: „Klasické utkání se Slováckem, snaží se hrát fotbal, my taky. Jen mě mrzí, že objektivně řečeno jsme na vyložené šance vyhráli. Nedali jsme tři čtyři tutové góly. Slovácko, jestli se nepletu, z jediné střely na bránu ve druhém poločase v poslední minutě vyrovnalo. Ale to je fotbal. Na kdyby se nehraje. Měli jsme vést větším rozdílem a nespoléhat na to, že to bude až do konce 1:0.“

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 10. Stašková - 90.+2. M. Dubcová
ŽK: 66. Paz (Slovácko)