Další vítězství starších žákyň v zimní lize

25. 2. 2018 | 18:51zpět na seznam novinek

Soupeřem starších žákyň byli žáci Slovanu Bohnice. I přes několik onemocnění hráček, nastoupila Sparta k utkání i přes nepříjemný mráz.

Již ve 2. minutě vystřelila Aneta Tomanová  překvapivě  levou nohou z 18 metrů a vstřelila vedoucí  branku utkání.  V 11. minutě zvýšila na 2:0  dobře hrající Klára Ducháčková. Stejná hráčka ve 26´centrovala a míč si srazil bohnický brankař do sítě. Ve 30. minutě vystřelila Lenka Galbavá, brankař vyrazil a Aneta Tomanová dorazila míč do branky. Ve 33. minutě po krásné samostatné akci prošla obranou Simona  Přílepková a  vstřelila pátý gól v prvním poločase. Výsledek poločasu 5:0 pro Spartu.

Hráči Bohnic se snažili, měli i několik velmi dobrých gólových šancí, ale sparťanskou brankářku nepřekonali. Byla to opět Sparta, která střílela branky. Svým důrazem v pokutovém území přetlačila obránce Aneta Rybínová a míč skončil v brance Bohnic. 48. minuta a Klára Ducháčková svůj výkon potvrdila svou třetí brankou v utkání. Po pěkné kombinace po levé straně Maky Loudovou a dorážce Rybínové bylo scóre už 8:0. Poslední devátou branku z penalty jasně proměnila Niki Nedvědová.

Trenérka Eva Haniaková: “Výsledek utkání ukazuje na jednostranné vítězství Sparty. Ale já jsem nebyla spokojena s mnoha chybami, které děvčata pravidelně v zápase opakují a nepoučí se. Soupeř měl několik dobrých šancí, které jsme mu svou nezodpovědností připravili.“

AC Sparta Praha - Slovan Bohnice 9:0 (5:0)

Sestava:  Fryčová, Galbavá, Švíbková, Němcová, Koptová, Ducháčková, Přílepková, Tomanová Ad., Tomanová An., Nedvědová, Loudová, Tichá, Nováková, Rybínová